Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Rendszertelen menstruációval...

Rendszertelen menstruációval sikerült hamar teherbe esni?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok és amióta menstruálok, mindig 3 havonta jött meg, pár éve pedig a köztes hónapokban barna folyásom van. Már nagyon sok nőgyógyásznál jártam ez ügyben, de mind mást mond. Az egyik azt, hogy valószínűleg nehezen leszek majd terhes, de ezzel majd csak akkor kell foglalkozni, ha nem jön össze a baba. A másik szerint egyáltalán nem jelent semmit, lényeg, hogy minden hónapban van valami. A harmadik szerint pedig abszolút nem kell vele foglalkoznom, inkább örüljek, hogy kevesebbet szenvedek vele.

Na már most oké, hogy minden orvos azt mondja, hogy nem lényeg, de szerintem akkor sem normális, hogy ilyen ritkán jön meg, pedig édesanyámnak és húgomnak is óramű pontosságú. Ez azért lényeges már nekem, mert 2-3 éven belül babát szeretnénk a párommal és minél többet gondolkodom ezen, annál idegesebb vagyok.

Aki hasonló cipőben jár(t), milyen tapasztalatai vannak?


2011. okt. 1. 16:29
 1/5 anonim ***** válasza:

én nagyon rágörcsöltem viszont nem tettem semmit, hogy sikerüljön. csak folyton azt hajtogattam a páromnak "szeretnék terhes lenni, babát akarok stb" . aztán 2 hónapja olvastam itt, hogy több embernek is sikerült a cickafark és a palástfű tea keverékkel babásodni. én is kipróbáltam és az első hónapban sikerült.

kiderült az is, hogy lehet nem fog megmaradni mert van egy másik betegségem és amiatt el is vetéltem.

javaslom hogy te is próbáld ki, 2 pohárral naponta. nekem bevált. helyre teszi a ciklusod és az elmaradt mensit is meghozza.

2011. okt. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is próbáltam már a cickafarkfű teát, de nekem semmi változást sem hozott.:( Igaz nekem a gyakori hüvelygombámra javasolta a doki, és arra bevált.:)
2011. okt. 1. 16:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem mióta először megjött 13 éves koromban, azóta rendszertelen. :( Már 27 éves vagyok, és egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor jött 28 napra. :(

18 éves voltam, amikor először babát akartunk. Hiába volt rendszertelen a mensim, a második hónapban babás lettem.

Mostmár második babát szeretnénk, de csak 1 év próbálkozás után lettem terhes, de sajnos el is vetéltem. Ez áprilisban volt, azóta megint nem sikerül. :( Pedig én ittam hónapokig a palástfű+cickafark kombinációt, szedtem a barátcserjét, stb. Tényleg mindent, amiről bárhol egy szót is írtak, hogy jó lehet.

A lényeg, ha teheted, menj tovább és keress egy dokit, aki komolyan vesz és kivizsgál. Nem kell sok, csak két hormonvizsgálat, hogy minden oké-e és megnyugszol, vagy el tudtok kezdeni foglalkozni a gyógyulással.

Kívánom neked a legjobbakat! :)

2011. okt. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én is ezt tudom ajánlani mint az uccsó,keress fel egy normális orvost,ugyanis nem normális.Én 18 leszek,de mindig azzal jönnek nekem,hogy fiatal vagyok,kösz azzal nekem ne játszanak,hogy később nehogy ne lehessen babám.Amúgy meg kiderült egy normális dokinál,hogy komoly bajok vannak.Úgyhogy ez mind azon múlik,hogy én határozott vagyok,és nem érdekel a korom,kiderítem mi a bajom.Te is tedd ezt.Mi harcolhatunk majd a babáért,csak előtte műtétem is lesz.
2011. okt. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Valamelyest megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával, persze jobb lenne, ha egyikünknek sem lenne ilyen problémája.:(

Köszönöm a válaszokat, már "kinéztem" magamnak egy másik orvost, aki az elmondottak alapján nagyon utánajár a dolgoknak, bár inkább a hüvelyi panaszokra specializálódott, de remélem, hogy ebben is tud segíteni. Ti nem Budapesten laktok véletlenül? Nem tudnátok ajánlani nekem egy lelkiismeretes nőgyógyászt?

2011. okt. 1. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!