Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most derült ki, hogy endometri...

Most derült ki, hogy endometriózisom van. Mekkora az esélyem, hogy természetes úton tudok teherbe esni?

Figyelt kérdés
Már régóta szeretnénk babát. Előfordulhat ebben az esetben, hogy csak beültetéssel lehetek terhes? Több helyen azt olvastam, hogy elzáródást okozhat ez a betegség. Akinek ilyen problémája volt, tudott valamit ellene tenni? Van valami megoldás erre? (A nőgyógyászom nem valami közlékeny, de mielőtt váltok, szeretnék tapasztalatokat hallani.)
2011. aug. 14. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mostohatesómnak is ez a problémája, úgy volt, talán egy sem sikerül, most szüli a negyediket. Minden baba természetes úton fogant. 29 éves
2011. aug. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, hogy mennyire súlyos az endometriózisod! Valóban meddőséget okoz. Nekem elég súlyos endóm volt, ahogy rájött a dokim, azonnal megműtött, utána utókezelésnek végigcsináltunk egy hormonkezelést. Ez 2,5 éve volt, azóta tünetmentes vagyok, viszont lombikozunk, mert még így sem jön a baba. Nekem pl. a méhem már hozzá volt nőve a beleimhez, tehát ha teherbe is esek a műtét előtt, elég súlyos következményei lehettek volna, ha a méhem elkezd nőni a babával. Szóval ez elég súlyos is lehet, én nem hagynám annyiban!
2011. aug. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az endostop.hu-n találsz diétát, és kifejezetten ajánlott rá az arwen torna. Ezekkel elvileg visszaszorítható műtét nélkül is. Nekem már nagyon nagyok voltak, mindkét petefészekben, összenövésekkel, megműtöttek, hála Istennek sikerült. Utána szedtem még fogigátlót, de nem jött vissza azóta, a műtét egy éve volt. És azóta már 2x sikerült teherbe esnem, de sajnos egy vetélés és egy biológiai terhesség volt, aminek viszont egy másik bajomhoz van köze, tehát ez nem fenyegeti elvileg a gyógyult endosokat. A műtét előtt nekem 2,5 évig nem sikerült teherbe esni.
2011. aug. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia.Én nyolc éve szeretnék gyereket.Végigcsináltam egy GNRH kezelést két éve.A dokim azt mondta spontán összejöhet pedig közepes szintű endóm van.Tavaly szeptemberben lecseréltem a párom idén augusztusban összejött a baba sajnos az én dokim szabin volt aki megvizsgált azt nem érdekelte az endóm és az sem hogy görcsölök hazaküldött,ezért öt hetesen elvetéltem.Most megint terhes vagyok és remélem minden rendben lesz mert görcsoldót szedek és a sárgatest hormonjaimra is kaptam gyógyszert.Szerintem lehet spontán is ha a doki azt mondja és ha megfelelőek a körülmények és nem görcsölsz rá a babára.De ez doki függő is és minden eset más és más.Én már elkezdtem feladni és nem hittem hogy valaha összejön de láss CSODÁT úgy alakult,hogy mégis kaphatok egy csodálatos kis angyalkát :) Sok szerencsét kívánok és sok-sok kitartást.
2011. nov. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!