Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy tudom kiszámolni, hogy...

Hogy tudom kiszámolni, hogy hány hetes terhes vagyok? Mert a múlthónapban meg volt a havim és még is terhes vagyok!

Figyelt kérdés
Mikor fogant? kérlek segítsetek!!!
2011. aug. 22. 09:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A terhességet mindig az utolsó menstruáció 1. napjától kell számolni, még ha tudod is, hogy mikor fogant a baba!
2011. aug. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Hány naposak a ciklusaid?

Ha tudod hány naposak, akkor nagyjából tedd középidőre a fogantatás napját (tehát 28 napos ciklusnál a 14. napra).

Valószínűleg a babád az előző mensid után fogant középidőben. (Persze ez nem 100%!)

De igazából menj el dokihoz és nézesd meg magad ultrahanggal, akkor talán tud pontosabbat mondani neked az orvos!

2011. aug. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

elsőnek: S ha valaki végig menstruál a terhesség alatt, akkor a baba soha sem lesz a mensi szerint idősebb???

Ilyen esetben az uh vizsgálat tud pontosabb terhességi kort adni.


"Ha a nő és az orvos az utolsó menstruáció alapján nem tudja pontosan meghatározni a teherbe esés időpontját, ultrahangvizsgálat javasolt, így az embrió mérete alapján adják meg a terhességi kort. A legpontosabb ultrahangos mérés az első 12 hétben végezhető. A terhességi kor pontos ismerete segíti az orvost annak megítélésében, hogy a terhesség előrehaladása megfelelő-e."

[link]

2011. aug. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát az a helyzet, hogy június és július 27.én meg volt a menszeszem és 28 naposak! És azért csináltam tesztet mert azt álmodtam egyik éjjel és az nap reggel nagyon rosszul voltam!
2011. aug. 22. 09:19
 5/15 anonim ***** válasza:

A válasz írója 89%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:17


Én az általánosságról beszélek.De ha az ember mondjuk végig menstruál az nem általános, és nem is annyira normális..

De ha el megy az orvoshoz, és közli az ember, hogy terhes, az orvos első kérdése az, hogy mikor volt utoljára menstruáció..Nem fogja ki kérdezni a szexuális életéről...

És ha nem biztos, vagy bármi probléma van ezzel, akkor az UH úgy is meg mutatja, hogy mi van.

2011. aug. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
honnan tudod hogy terhes vagy?
2011. aug. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Mert csináltam tesztet!!!! Kép csatolva!!!


[link]

[link]


[link]

2011. aug. 22. 11:29
 8/15 anonim ***** válasza:

Pedig ez pozitív:) Gratulálok!

Ilyen esetben,ha menstruálsz,csakis az orvos tudja megállapítani körülbelülre, a baba méretei alapján! De elég erős pozi, szeritnem 8hetes biztos vagy!

2011. aug. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
10 érzékenységűvel teszteltem!!! Az nem lehet, hogy sok ez a hét?
2011. aug. 22. 12:39
 10/15 anonim ***** válasza:

Én nem értem!!Ez véletlen baba?Most teljesen ki vagy tőle borulva?Vagy mi bajod.?Szedd a kis cókmókod, és indulj el egy nőgyógyászhoz, ahelyett, hogy itt írogatsz!

Mert így nem tudunk segíteni, szerintem mindenki leírta amit tudott, azt kész..biztosat csak az orvos tud mondani!!!

2011. aug. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!