Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem baj, ha akár fél évig...

Nem baj, ha akár fél évig szedem a terhesvitamint teherbeesés előtt? (FEMIBION 400 )

Figyelt kérdés
A férjemmel babát szeretnénk hamarosan, de én előtte fogynék kicsit, meg anyagilag is szeretnénk megerősödni, spórolni, mert most vettünk kocsit is. A nőgyógyászom ajánlotta a FEMIBIONT, de azt, amit már a terhesség alatt kell(ene) szedni, mert ebben több összetevő van és a koleszterint is addigra rendbeteszi szerinte. Nem tesz "rosszat" ha sokáig szedem a vitamint és még nincs baba? Egy hónapja szedem most. Még lehet várunk a próbálkozással jópár hónapot. Vkinek ajánlotta még a doki, hogy azt szedje, amit már baba alatt kéne, nem pedig a tervezéskor? Várom a tanácsokat! Köszönöm!
2011. aug. 18. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Én kétes helyzetben állok ezekkel a vackokkal. Az én édesanyám nem szedett ilyeneket, 2 gyereket szült mindkettő 3,5 kiló körül volt. Keresztanyám szedett ilyen terhesvitamint, és az unokatestvérem sokkal kövérebb volt és van mint én. Aztán egy 3. oldal: a szomszédom borzasztó vékony volt a terhessége elött, volt is emiatt egy vetélése. A 2. terhességnél már szedett terhesvitamint és megmaradt a baba. Úgyhogy az én tanácsom ha nem muszáj ne szedd. (ez is csak szintetikus szar mint a többi vitamin.)
2011. aug. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ártani nem fogsz vele hiszen "csak" vitamin. De minek, főleg,, hogy nem is ez a legolcsóbb
2011. aug. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

14:58

bocsi hamarabb elküldtem. Szóval szerintem egy síma komlex vitamin is megteszi, hogy a "kiürült" vitamin raktárakat feltöltsd. És ha tényleg belevágtok a baba projectbe akkor válts át terhesvitaminra. (én legalábbis ezt tenném-tettem)

2011. aug. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem a kisebbik fiam 3 éves,és én azóta is az Elevitet szedem....most "gyártjuk" a 3. babát.Nem híztam,és a véreredményem is szuper(évente 1x csináltatok egy nagyrutint).
2011. aug. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem ajánlotta, de nem szedtem, mert elég drága. Ne adj' isten, de gondolj bele mi van ha hónapokig kell szedned?

4000Ft körüli a Femibion 400 ára. (Bocsi nem a pénztárcádban akarok turkálni, csak szerintem elég drága, ennél van olcsóbb is szerintem, főleg ha előtte akarod szedni)

Amúgy nem a 800-ast ajánlotta? Mert azt kell szedni terhesség elején, meg előtte is. Legalább is nekem is ajánlotta a doki, de a 800-ast.

Én csak folsavat szedtem előtte, majd amikor kiderült hogy terhes vagyok, akkor a Femibion 800-ast kezdtem el szedni, majd 13-14. héttől a 400-ast.

2011. aug. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, de már elkezdtem szedni és arra gondolok, hogy egy ilyen, még ha nincsen baba, nem tehet rosszat végülis.... És igen a 400-ast ajánlotta, pedig tudom, hogy azt már terhesség alatt kell szedni, de ezt mondta. Én sem értettem, akkor minek van 800as is a tervezési időszakra... ???
2011. aug. 18. 21:13
 7/8 anonim ***** válasza:

A 800-ast a 12. hét végéig kell szedni, a 400-ast meg a 13. héttől, egészen a szoptatás végéig.

Esetleg kérdezz rá a dokidnál miért pont a 400-ast mondta!

2011. aug. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Szia! Màsfél évig próbâlkoztunk! Aztàn elkezdtem szedni a Femibiont. 1 doboz utàn pozitivat teszteltem!!! :) (nem csodaszer de valoszinu pont olyan vitamin hianyom volt ami ebben megtalalhato. Vagy Pl folsav)

8hkm

2016. ápr. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!