Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan tudnám a gondolataimat...

Hogyan tudnám a gondolataimat elterelni a teherbeeséstől?

Figyelt kérdés

Már lassan 1 éve szeretnénk kisbabát a férjemmel. Az interneten mindig a babás cikkeket olvasgatom. Mindig figyelem a testem,hogy esetleg... Minden kis változást annak tudok,be hogy lehet hogy terhes vagyok.

Már rengeteg terhességi tesztet csináltam, de eddig hiába. :(

Minden nap eszembe jut!Mit csináljak?


2011. aug. 25. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát megértelek, én is voltam hasonló helyzetben, de én nem bírtam 1 évig, én már 5 hónap után bekattantam és valami belső hang azt súgta, hogy lépjek a tettek mezejére, mert itt valami nincs rendben...

Első körben a férjemet küldtem el spermavizsgálatra (egyszerűbb először a pasit vizsgálni) és ki is derült, hogy nagy baj van:(

Egyből mentünk lombikra, még 1 évet várnunk kellett a csodára, de az már gyorsan eltelt mert sokat kellett járni kezelésekre.

Ma már boldog szülők vagyunk.

2011. aug. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sehogy. Amíg nagyon akarod addig csak ez fog a fejedben járni. Én is így vagyok.

Én elvetéltem 6 hetesen. :(

2011. aug. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez az egyik ok, amiért nem jön. Rágörcsölsz. Én 2 évnyi sikertelen próbálkozás után untam ezt meg és próbáltam úgy gondolkodni, hogy ha jönnie kell akkor úgyis jönni fog. Ne figyelgesd a tested, ne parázz és főképp ne emiatt legyél együtt a férjeddel esténként.A baba akkor jön, amikor neki itt az ideje. Járj el kikapcsolódni, legyen hobbid, dolgozz, romantikázz sokat a férjeddel, éld a mindennapokat életkedvvel! Hidd el, ha a hozzáállásodon változtatsz, akkor a baba is beköszönt!
2011. aug. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Azért amit a többiek tanácsolnak nem biztos, hogy elég... Nálunk a férjem pl. menthetetlenül meddő, lehettem volna én bármilyen laza, romantikázhattunk volna mi bármeddig, soha nem estem volna teherbe.

Irány az andrológia, a vizsgálat 10 perc (mintát produkál a férjed egy csészébe és ennyi), ha minden ok az eredménnyel, akkor lehet tovább lépni, Téged kivizsgálni.

2011. aug. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

második vagyok.

még annyit hozzáfűznék, hogy igen jobb ha eltereled a gondolataidat, olykor nem baj ha rágondolsz, csak ne egész nap. én is így vagyok, voltam. én ahogy elolvastam a 3. hozzászólót akkor döbbentem rá, hogy kevés, hogy eljárok munkába, kell még valami.

2011. aug. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én már a depresszió jeleit vélem felfedezni magamon attól, hogy csak ez jár az eszemben.
2011. aug. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egy pszichológus ajánlotta egy újságban arra az esetre, ha valamin egyfolytában jár az agyunk:


Szentelj a napodban egy fél órát arra, hogy jól kidühöngd-átrágd-belemélyülj a problémába. Ha a nap folyamán máskor is eszedbe jutna, gondolj arra, hogy abban a kiszemelt fél órában majd rágódsz rajta eleget. Mihelyst letelt a fél óra, gondolj arra, hogy most már elég - majd holnap a következő fél órában folytatod.

Nekem be szokott válni. :-)

2011. aug. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

szerintem is dokihoz nem árt elmenni.

Csak úgy érzem,hogy megpróbálunk még 1-2 hónapig, hátha magától összejön.

2011. aug. 25. 14:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogyan terelheted el a gondolataidat de azt tudom, hogy el kell pedig.

Több mint 6 év után most először maradtam terhes. Voltunk kivizsgálásokon, kiderült, hogy egészségesek vagyunk (illetve nálam volt baj, de kijavították már vagy 3 éve), és baba sehol.

Volt idegeskedés, harag, dühöngés, elkeseredettség, minden.

Aztán letettem arról, hogy valaha is lesz, és akkor elkezdtem nem figyelni magam. Erre jött az, hogy volt egy olyan időszak az életünkben, amikor minden egymásratevődött: munkahelyváltás nála, rengeteg munka nálam, minden hétvégén valamilyen program (esküvő, utazás, családlátogatás...) és nem volt időnk arra sem gondolni, hogy mi is van.

És megtörtént a csoda. Most ötödik hetes babás vagyok, igen, tudom, innen hosszú még az út, de ott van a mi kisbabánk is végre...

Azt is tudom, hogy egy év alatt nem jutsz el arra az elkeseredettségi szintre, hogy amiket leírtam, azon túljuss.

De azért kívánom, hogy mégis minél előbb sikerüljön!

2011. aug. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én 1év után nem várnék 1percet sem tovább,hanem mennék dokihoz!Ha minden rendben ráérsz ilyen praktikákat bevetni és hátha megtörténik a csoda.Viszont ha bármit találnak onnan még több hónap kezelés általában,hogy összejöjjön a baba...nekem csodálatos gyerekeim vannak és akkor lettem várandós amikor kimondtam,de azóta megtapasztaltam milyen a másik oldal is.2hónapot vártam,elmentem dokihoz és egyből kiderült,hogy most van 1 kis gond nálam.De legalább kezelésbe vettek és nem vágyakozom hiába...
2011. aug. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!