Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen vitaminokat érdemes...

Milyen vitaminokat érdemes szedni babavárás előtt?

Figyelt kérdés
Babát szeretnénk. Mindig igyekeztem változatosan,egészségesen táplálkozni,de azt gondolom így babavárásra készülve fel kellene tölteni még inkább a szervezetem. Kifejezetten terhesvitamint még nem szeretnék,de addig is milyen vitaminokat érdemes szedni?
2011. aug. 26. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Elevitet szedtem de kb. akkor amikor 2 hetes terhes voltam.Mindegyik egyforma csak más a nevük..mondta anno a dokim, amikor kérdezte hogy szedem-e még a Gravidát.kinek ez, kinek az.. ez szerintem ajánlás és pénztárca függő
2011. aug. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan szedhetsz terhesvitamint is, ajánlják már a babatervezés időszakára is. Ha nem szeretnél, akkor esetleg valamilyen multivitamint szedj.
2011. aug. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan szedj terhes vitamint, már a tervezett fogamzás előtt 3 hónappal (de 1 hónappal mindenképp) célszerű elkezdeni, hogy folsavból megfelelő mennyiség legyen a szervezetedben. Napi 6 tányér spenótot kellene megennie a kismamának, hogy a folsavigényt kielégítse, ez ugye lehetetlen. :)

Én 3 hónappal terhesség előtt elkezdtem, végig szedtem a terhesség alatt, és most szoptatás alatt is szedem.

Attól meg ne félj, hogy hízni fogsz tőle, vagy nagy lesz tőle a babád (mert ugye ilyen rémhírek keringenek a terhesvitaminokról), maximum a mértéktelen evéstől lehet hízni. Én egész terhesség alatt 6 kg-ot híztam és a kislányom is átlagos 3200 grammal született. Ja és teljesen normál súllyal kezdtem a terhességet (nem azért nem híztam, mert túlsúllyal indultam).

2011. aug. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen olvastam jót is rosszat is a terhesvitaminról, ezért is nem tudtam még dönteni. Így most C-vitamint, kálciumot és magnéziumot kezdtem szedni.

Szeretem én a spenótot,na de állandóan az túlzás:)

2011. aug. 26. 18:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Jó az, amiket szedsz, de a baba szempontjából a folsav a legfontosabb. Az nincs bennünk elegendő. A kálciumot, magnéziumot kivonja a szervezetedből, azokat magad miatt érdemes szedni, hogy ne legyen gond a fogaiddal, izmaiddal, stb. , de a folsavat a baba miatt. Egyes fejlődési rendellenességek nagyon nagy százalékban kivédhetőek a folsavval.

Remélem tudtam segíteni.

2011. aug. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon köszönöm!

Utánanézek,hogy milyen ételekben van még folsav,és mindenképpen beszerzek folsav tablettát is. Remélem az is kapható így recept nélkül, mint a vitaminok, ha nem megyek a dokihoz.

2011. aug. 29. 07:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!