Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Igaz az, hogy az elovaladekban...

Igaz az, hogy az elovaladekban is van sperma es attol is teherbe lehet esni?

Figyelt kérdés

ja es az is igaz hogy ha a levegon van a sperma akkor "elpusztul"?

kerlek ne bunkok valaszoljanak..

en csak ilyen teren meg tapasztalatlan vagyok

de arrol van szo hogy a baratommal meg nem fekudtunk le csak a penisze simogatta ott..es elovaladek jott ki belole azelott..es ugye nagyon kicsi az eselye annak hogy terhes legyek?

koszi a valaszokat

16/L


2009. ápr. 20. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
igen nagyon kics az eselye annak hogy terhes legyel...ne aggodj...de amikor szeretkezni fogtok azert hasznaljatok gumit mert sohasem tudhatod hogy mikor eshetsz teherbe...
2009. ápr. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

majd ha eljutunk odig persze hogy gumival

csak azert megkerdeztem ezt is,hogy tudjam

hisz meg nincs valami sok tapasztalatom ilyen teren

2009. ápr. 20. 10:16
 3/8 A kérdező kommentje:
odaig*
2009. ápr. 20. 10:16
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A sperma a levegőn 4-24 óráig életképes, a szervezetedben néhány napig. Az előváladékban is lehetnek ondósejtek, így nagyon-nagyon kicsi esélye van a teherbeesésnek, de azért van.
2009. ápr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaz!

Én is az előváladéktól lettem terhes,mert amúgy mindig gumival csináltuk,csak az elején nem. Hiba volt,már tudom. Saját kárán tanul az ember,ha már annyi eszem nem volt!:-(

2009. ápr. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy levegőn is életben maradnak, de csak akkor ha megfelelő körülményeket biztosítunk nekik. Mikor kikerül a sperma és a bőr felületére kerül egy hőstressz éri(melegről azért jóval hűvösebb helyre), majdha nem kap "táptalajt" amit pl, a hüvelyváladék biztosít akkor biza gyorsan elpusztul. Hogy életben maradjon sok fehérje dús környezet kell neki.

Leírok egy példát ami módon megtartják a spermák életképességét. Magát aspermavételt is előre melegített magadott hőmérsékletű "tartályba" veszik. Pont azért hogy ne érje akkora hőstressz. Itt akár 1-2 fok eltérés is számíthat. Majd gyorsan 15-30 perc múlva már higítják is olyan anyagokkal amit kifejezetten a sperma eltartására dolgoztak ki. Így tényleg életben maradnak jó hosszú ideig. Akár 12 napig is termékenyíthető.

De ilkyen körülményeket mi nem tudunk biztosítani(mármint a bőrünkkel stb.) Maga a hüvely peteéréskor főleg hasonló elven működik. tartósítja a spermát.

Elég fura szó rá de így van.

A lényeg így tényleg minimális az esély teherbe esni. De azért lehet, mert sok minden függ a termékenységtől is.

Van olyan nő aki nagyon nehezen esik teherbe(évekig próbálkoznak élesben, nem él egészségtelen életet stb mégsem jön a baba és van olyan típus is akire csak ránéznek és már terhes.)

A tűzzel nem szabad játszani. Ezért tényleg mindig legyen nálatok óvszer és használjátok még akkor is ha nincs aktus. Vagy menj el a nőgyógyászodhoz.Oda úgyis érdemes elmenni évente egyszer. És kérd ki a véleményét a gyógyszerek terén. Ha azt szeded, akkor nem kell félni ilyen helyzetektől.Nincs olyan hogy elfelejtettük a gumit. Nagy volt a hév stb.


Sok sikert.

2009. ápr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

mar kezdek ketsegbeesni hogy terhes legyek..

mert nem tudom milyen tipusu vagyok,hogy akar elovaladektol is teherbe eshetek..

de nalunk ugy volt,hogy pettingeltunk meg minden.. de o egyszer se engedi ki..hanem csak a valadek jott..

aztan pihentunk kicsit..beszelgettunk meg minden..

es egy kis ido mulva tortent ez a "kozelkerules"

addigra mar ugymond "megszaradt"az az elovaladek..

igy is lehetseges??

ha kicsi ra az esely de igyis lehetseges?

2009. ápr. 20. 11:11
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha félsz tőle, nagyobb az esélye, ezzel csak bevonzod, mondd, hogy minden rendben lesz!

De amúgy ne félj, mert nincs rá túl sok esély...

2009. ápr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!