Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Túlsúlyosan is vállalhatok babát?

Túlsúlyosan is vállalhatok babát?

Figyelt kérdés

Sokat lebeszélnek róla,mert állítólag ezzel veszélyeztetném a kicsit és magamat is.Könnyű mondani,hogy fogyjak le,de egyszerűen nem sikerül.Rengeteg dologgal próbálkoztam már,de maximum 2-3 kg megy le.Hiába akarom nagyon,nem megy.Babát viszont szeretnék.Mik az esélyeim?Mivel lesz másabb a terhességem mint egy átlagos testalkatú anyának?

Van ismerősöm aki 120 kg volt és úgy esett teherbe,de vele nem igazán vagyok úgy beszélő viszonyban,hogy bármit is megkérdezhessek tőle.


2011. szept. 9. 14:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért hány kg vagy?Én 108kg-mal estem teherbe és 126kg-val szültem.Sőt szülés után még híztam 133kg vagyok a 167cm-hez,és nem tudom leadni pedig a lányom 8,5 éves!
2011. szept. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb eséllyel jönnek ki az esetenként előforduló terhességi problémák (cukor, vérnyomás, vizesedés), mint normál súlyú kismamánál.

De ez csak esélylatolgatás, semmi nem igazolja, hogy nálad is elő fog fordulni.


És ezek sem feltétlenül veszélyesek, jól kordában tarthatók, csak figyelni kell rájuk.


Ha szeretnétek babát, vágj bele nyugodtan, lehet, hogy terhességi cukros lesz egy 45kg-s nő, te meg nem.

2011. szept. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
100%

Szia!Nem kell aggódnod!Tulajdon képpen annyival lesz másabb a terhességed,h egy kicsit jobban odafigyelnek a cukrodra,vérnyomásodra,szívedre,stb!!!Mindenképpen veszélyeztetett terhesnek nyílvánítanak,de nem kell aggódni,így van rendjén!

Ha nem tudsz lefogyni,ne tedd!

Ha teherbe estél,már semmiképpen ne akarj fogyni,mert az viszont a baba kárára megy!!!

És hogy megnyugtassalak,az én párom 136 kg és 3 gyönyörű gyerekünk van,ugyhogy hajrá,dolgozzatok az ügyön:):)

2011. szept. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok kifelejtettem,hogy probléma mentes volt a terhességem ,az utolsó két hétben lett magas a vérnyomásom,és a 38-dik héten be indították a szülést.
2011. szept. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Én most 110 körül vagyok.pontosat nem tudok,mert 1 hónapja nem mértem magam.
2011. szept. 9. 14:10
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is túlsúlyos vagyok és már 2-szer szültem. De még szeretnék nagyon-nagyon!!!!

Nem olyan egyszerű lefogyni ahogy azt sokan gondolják. Pedig én is folyton próbálkozom diétákkal, sportolok is -ez az állóképességemet és a kondimat ugyan rendben tartja de fogyni nem fogyok tőle..

Na ami a lényeg, bátran vállalj kisbabát! A magasvérnyomásnak van kockázata túlsúlyosoknál, de 100-ból talán 1-nél jön elő.

2011. szept. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
46%

Az Istenért sem bántanék meg senkit, de 25 kg-tól szabadultam meg.

Nem, nem egyszerű! De olyan nincs,hogy nem tud fogyni. Max. ha valami betegség az oka!

Ha fontos az egészség és a gyerek, akkor igenis meg lehet csinálni!

2011. szept. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Én 85 kilósan lettem terhes és 120 kilóval mentem szülni ! Iszonyú nehéz volt a vége már és okolhatom magamat a koraszülés miatt Császár lett volna amúgy is ) ,mert Toxémiám lett magasvérnyomás ,vizesedés a túlsúly miatt !Most 88 kiló vagyok egyelőre ennyit tudtam leadni de rajta vagyunk a babprojekten ! Viszont sokkal ügyesebben fogom csinálni az étkezést a kisbabám miatt !
2011. szept. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Manka68 ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Akárhogy is akarják ráfogni a súlyodra a toxémiát, nem biztos, hogy attól volt!

Én 45kg-val estem anno teherbe, és 54kg voltam szüléskor. 155cm vagyok.

Ezek ideális adatok szerintem, mégis toxémiás lettem, és császároztak miatta!


Viszont!

Ha a túlsúlyt betegség okozza, akkor azt nem ártana kivizsgálni, mert okozhat meddőséget is! Én nem tudtam teherbeesni 63kg-val, aztán keményen diétáztam (cukros diéta, ami szerintem az egyetlen valóban hatásos és hosszú távon tartható), és ahogy lementek a kilók, eltelt 3 hónap, és pozitív lett a tesztem. De a hízásomat nem csak az inzulinrzisztencia okozta, hanem pajzsmirigy alulműködés is, így elvesztettem nem csak őt, hanem a következő babát is.

Szüval aki nagyon nem tud lefogyni, annak érdemes lenne elmenni endokrinológushoz, hogy megnézze, nincs-e hormonális oka a hízásnak, mert úgy teherbe sem nagyon lehet esni. :-(

Persze, nem mindenkinek van ilyen problémája, az simán ki tud hordani egy babát, akárhány kiló! :-)

2011. szept. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Nálam nem találtak semmit,igaz már 5-6 éve voltam orvosnál,de szerencsére semmi.Az egyik doki szerint van ilyen,hogy szinte semmitől nem tud fogyni az ember,csak egyetlen dologtól.Na és most keressük ki a több száz módszer közül azt az egyet... szóval szeretnék én,de piszok nehéz a dolgom,közben azért nem adom fel,de nem szeretnék ezzel még évekig elszórakozni,ha nem veszélyezteti a terhességet.
2011. szept. 10. 11:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!