Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ez most újabb peteérés, vagy...

Ez most újabb peteérés, vagy már a menstruáció előszele, esetleg terhesség?

Figyelt kérdés

Utolsó menstruációm: augusztus 13.

Valószínűleg spontán peteérés: augusztus 22. (ovulációs teszt pozitív)

Peteérés: szeptember 3-4?

3 napja görcsölök, vizes folyásom van tegnap óta. nagyjából ennyi "tünetem" van... A ciklusaim amúgy nagyon-nagyon rendszertelenek, még szoptatok. Lehetséges egy újabb peteérés, vagy inkább a menstruáció várható? Esetleg bébi is lehet a dologban?


2011. szept. 12. 09:23
1 2
 11/20 Manka68 ***** válasza:

A peteérést miből gondolod, hogy akkor volt?

Akkor is ovuteszteltél?

Mert dátum szerint inkább augusztus vége lett volna az ovu ideje.

2011. szept. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Igen, teszteltem, mert jelentkeztek a hasszurkák. Kíváncsiságból, hogy vajon tényleg-e... Nagyon erősen pozitív volt. A szülés óta pontosan érzem is az ovulációt.
2011. szept. 12. 13:08
 13/20 anonim ***** válasza:
Hát ha véletlenül volt egy rendkívüli pé-d,akkor már a teszt mutatná a babát!
2011. szept. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Attól függ, melyik számít rendkívülinek... Merthogy egyik sem a "normális" időben volt. Ha az augusztus 22-i, azt már mutatná, de nem mutatta... Attól még lehet hogy volt, csak nem voltunk sikeresek. A szeptember elejit meg még tán pont nem mutatja, hisz az ovulációtól kell úgy 12-14 nap, nem? Én még a beágyazódás tüneteire gondolok, mint lehetőségre... Nem tudom, jól gondolom-e, hogy azok is járhatnak görcsöléssel, hasszurkával, akár több napig is?
2011. szept. 12. 13:28
 15/20 anonim ***** válasza:
Bármi lehet, bár bő vizes folyás nem gondolnám,hogy beágyazódás miatt lenne!
2011. szept. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
De én nem is írtam, hogy bő lenne a vizes folyásom... :S
2011. szept. 12. 13:44
 17/20 A kérdező kommentje:
Azóta megszűnt a folyás, a bal oldalam viszont egyre jobban szurkál.
2011. szept. 12. 19:37
 18/20 anonim ***** válasza:
83%
Ajjajjaj!!Most úgy érzem a kérdező nagyon magabisztos és hajthatatlan!Azt hittem azért kérdez itt,hogy lehetséges válaszokat kapjon de szavaiból úgy érzem a negatívat nem fogadja ami arra utal,hogy nem babás!!Valaki írjon már olyat is,hogy szerinte babás!!Nem tudom ezt a peteérési dolgot, nem arra kéne hagyatkozni hanem a tünetekre!!A vizes folyás és a görcs menstruációra utal nekem pont így volt 1 héttel most legutób a menszesz előtt!!Jah és előtte sose volt vizes folyásom főleg 1 héttel előtte nem!!Kívánom,hogy babás legyél mihamarabb ha azt szeretnéd de saját érdekedben ne éld bele magad a menszesz kimaradása előtt!!
2011. szept. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Manka68 ***** válasza:
80%

Kedves kérdező!

Elolvastam a cikket is, amit linkeltél.

Az első, ami szemet szúrt nekem, hogy következetesen petezsáknak írja a tüszőket, ami akkora hiba, hogy én innentől nem is tudom komolyan venni!

A petezsák az a dolog, amiben a már beágyazódott embrió elkezd fejlődni. A tüsző az, amiben a petesejt van, és annak kell idő, hogy elég nagyra nőjön.


Ciklus 1-5 napja : mensi, az FSH hormon most kezd emelkedni, a vezető tüsző növekedésnek indul. Normál ciklusban nagyon ritkán mondjuk 2 is nőni kezd, a többi pihen. az FSH hormon folyamatosan jelen van, de ettől nem fog újabb tüsző novekedni (lombik hormonturbó kivételével), csak a már elindult fog folyamatosan novekedni.

Naponta kb 2 millimétert nő. 2cm körül van egy érett tüsző, ezt kb ciklus 10-14-ik napja körül éri el.

Közben az LH hormon is emelkedni kezd, és ebben az időben van egy csúcs, ezt mutatja ki az ovuteszt. Tehát nem magát az ovulációt, hanem az azt kiváltó hormon jelenlétét.


Amikor az LH hormon hatására a tüsző megreped, a visszamaradó vérömlenyből kialakul a sárgatest, ez kezdi el termelni a progeszteront, (az LH és FSh hormonok visszaállnak egy alacsonyabb szintre), aminek a hatására a nyálkahártya alkalmas lesz a beágyazódásra.


Ez a sárgatest kb 12 napig létezik, ezalatt az idő alatt az LH hormon nem növekszik meg újra.

Ha nincs HCG a szervezetben, akkor elöregszik, és abbahagyja a progitermelést, aminek a hatására leválik a nyálkahártya, és jön a menses.

Innen újrakezdődik a dolog.

Az LH csak akkor emelkedik újra az adott ciklusban, ha nem repedt meg a tüsző. Ilyenkor néha újrapróbálkozik a szervezet. Szóval annyira nem kell örülni a ciklusonkénti több LH csúcsnak, nem jelent jót!


Persze, lehet, hogy te különleges eset vagy Kedves Kérdező, kívánom, hogy legyen minél több ovulációd, ha annyira ezt szeretnéd!

2011. szept. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Mi lett a vége?
2014. nov. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!