Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Belezavarhat ez a terhességbe?...

Belezavarhat ez a terhességbe? Vagy csak ijesztgetnek?

Figyelt kérdés
4 éve volt egy abortuszom,akkor kiderült,hogy B- a vércsoportom(itt előjöhet a vércsoport összeférhetetlenség),kaptam is injekciót ez miatt. Belezavarhat ez a most tervezett terhességembe,vagy elég volt az az egy injekció? Az egyik ismerős orvos,már sok mindennel ijesztgetett...
2011. szept. 13. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

de az orvosnak nem az lenne a dolga hogy ijesztgessen, hanem hogy megnyugtasson és megtaláljátok a megoldást.. ajajjj..

lehet rossz helyre mész segítségért.

2011. szept. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az én vércsoportom A-. Nekem is volt már abortuszom , és kaptam én is szurit az összeférhetetlenség miatt. Már van egy majdnem 2 éves kislányom, akinek + a vércsoportja, de semmi baj nem volt. Ne aggódj, az injekció teljesen rendben van, nem lesz baj, a terhesség során.
2011. szept. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én úgy tudom, hogy az rh összeférhetetlenség okozhat problémát, és az injekciót (anti-D) is erre adják. Egyébként a terhesség alatt többször is néznek ellenanyagszintet. Szükség esetén a 28. és a 34. héten ismétlik az injekciót. Egyébként anyukám rh negatív, mi pedig a tesómmal mindketten pozitívak vagyunk. Mindketten egészségesek vagyunk. Ne izgulj, de ha bizonytalan vagy, beszélj a dokiddal, biztos, hogy eloszlatja a félelmeidet.


38 hkm

2011. szept. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
43%
Kedves kérdező: ne aggódj, az orvos valószinüleg nem ijesztgetni akart csak a tényeket mondta el. Való igaz, hogy a többedik terhességnél szokott gondot okozni az összeférhetetlenség, de ma már van olyan fejlett az orvostudomány, hogy csak nagyon kevés babának eshet emiatt baja.
2011. szept. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha kaptál anti-D-t, akkor nem lehet gond.
2011. szept. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!