Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg valami baj van? Vagy...

Tényleg valami baj van? Vagy csak ijesztgetnek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Terhes vagyok, utolsó mensi szerint 6+2 hetes, de ovum később volt így szerintem 5+6 hetes. Ma két orvosnál is voltam, mert eddig meddőségi klinikára jártam, mert 3 éve nem estem teherbe, ott az orvos gratulált és azt mondta, hogy korának megfelelő terhesség. Majd elmentem az sztk-ba, mert már a meddőségire nem kell mennem, ott meg azt mondták, hogy már nagyobbnak kéne lennie, sőt szívhangnak is. Egy hét múlva kontroll, ha baj van azonnal orvos. Most kinek higgyek? Az adatok: uterus 53mmm, szabályos petezsák 14mm, endometrium 30mm. Szikhólyag, szívműködés nincs. Ez ennyi idős terhesen tényleg kicsi, nektek mi volt ennyi idős terhesen?
2011. szept. 9. 12:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%
én itt sokat olvasgattam és sokan írták már hogy 5 vagy 6 hetesen már van szívhang. jó lenne ha látna másik orvos is szerintem!
2011. szept. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%

5 hetesen nincs még szívhang! nyilván jobb félni mint megijedni, de nem kell rémisztgetni! én 5 hetesen voltam, még nekem sem volt szikhólyag, csak egy petezsák "kezdemény" pedig nekem tuti hogy félidőben volt a fogantatás (mert máskor nem tudtunk együtt lenni abban a hónapban, csak akkor 1x) engem 8 hetesre rendelt vissza az orvos, akkor már volt szívhang. persze, nem tudom, hogy hány hetesen indult be neki, de kerek 5 hetesen még szikhólyagom sem volt!

nem egy esetet hallottam már, hogy csak 7 hetesen lett szívhang, sőt olyat is, hogy küldték volna műtétre a beteget, mert nem volt szívhangja a babának és a műtét előtti uhun mikor ránéztem rendesen vert a kis szive!


azért abban igaza van az 1. válaszolónak, hogy eg ymásik orvos, lehet láthatna, mert ha 6+2 vagy 5+6 akkor is a szikhólyagnak már látszania kéne, viszont lehet te is elszámoltad a fogantatást és lehet még később volt!

2011. szept. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 5+6 voltam uh-on először és nem volt szívhang.Amég petezsák,meg szikhólyag formában van nem is lesz szívhan.7+2 voltam megint un-on ott már dobogott a szíve.Van amikor már a 6-ik hét vége felé is van szívhang,de általában a hetedik hétre hívják vissza az embert.Nekem a Menzi szerint nekem is majdnem hét hetes volt,de csak 5+6 lett uh szerint.A 12 hétig még annyit változik.Nem tudhatod teljes biztonsággal,hogy mikor lettél terhes.De ha az megnyugtat,akkor keress egy magándokit,és nézesd meg magad.
2011. szept. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs el számolva, hát nem nyugtattatok meg, egy hét múlva okosabb leszek! Azért még érdekelnek vélemények!
2011. szept. 9. 13:22
 5/18 A kérdező kommentje:
Az 5+6 a jó, ovutól számolva, illetve a fogantatás az ovu másnapján volt, mert csak akkor tudtunk együtt lenni, ha így számolom akkor 5+5 hetes, tehát akkor tényleg kicsi, hát kivagyok!
2011. szept. 9. 13:24
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 6 hetesen még nem volt szívhang.

Egy hét múlva már igen.

Szerintem jó lesz ez, csak még várj picit.

2011. szept. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se aggódj.A szvhanghoz még kicsi.
2011. szept. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, teljesen normális, ha még nincs szívhang. Nekem 7 hetesen volt, de van akinek még később. Csak nyugi, minden rendben lesz, bár az az egy hét egy hónapnak fog tűnni.
2011. szept. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 6+1 hetesen mentem magán-ultrahang rendelőbe, pont azért, mert ott nagyon szupi gépek vannak. De csak annyit mondott a szongráfus, hogy sejthető valamiféle pulzálás, de még nem egyértelmű.

A kis sejtés azóta már 2 éves :)

AZ SZTK_ban elavult, béna gép van, a dokik félvállról veszik, fáradtak, sietnek... Ne aggódj! Most mást még úgysem tudsz tenni, mint várni, tudom, ez a legidegölőbb időszak! De legyél optimista, ne idegeskedj!

2011. szept. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
JA, és ha ameddőségis orvos szerint minden oké, akkor inkább neki higgy, mégiscsak jobb géppel dolgozik!
2011. szept. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!