Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megosztanátok velem a tapaszta...

Megosztanátok velem a tapasztalataitokat, véleményeteket az egyedülálló anyaságról?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, egyetemre járok, ez lenne az utolsó évem. Védekezés mellett teherbe estem, az apuka azt szeretné, hogy vetessem el. Én se terveztem ugyan még gyereket, de ha már így alakult nem szeretném meglépni ezt.

Kérlek benneteket, hogy akinek bármilyen tapasztalata, vagy csak hozzáfűzni valója van a témához, az ossza meg velem, mert a családom és a környezetem részéről nagyon ellentmondásos reakciókat látok.

Milyen egyedül végig csinálni egy terhességet? Milyen egyedülálló anyának lenni?


2011. szept. 14. 17:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Ha én a helyedben lennék, semmiképp nem vetetném el. A te gyereked, haaz apa nem akarja, az az ő baja.

A kérdés az, hogy mennyi támogatásod lenne? A családod melletted áll? Azt tudnod kell, hogy hatalmas feleősség, és rengeteg dologgal jár együtt. Ha jól értem, még állásod nincs, így az anyagiakban mindenképp a családodra szorulsz. Ráadásul a terhesség vége fele már egyéb más dolgokban is. Ismerek olyat, aki szintén egyedült nevelt fel egy babát /de ő azért, mert a férje akkor halt meg, mikor 5hós volt a babával/, és sajnos ismerek egy olyat, akinél ez a helyzet mint nálad. Vagyis hasonló. A barátja 50éves, már nem akar gyereket, a csaj viszont 30, és mindenképpen szerette volna. De elvetette, azért, mert a párja erre kérte. Azóta is bánja, és ahogy látom rajt, nem nagyon tudta feldolgozni. Ebbe is gondolj bele, mielőtt döntessz, hogy az is nagy felelősség, hogy ha megtartod, de az is, ha elveteted..

Fel fogod tudni dolgozni? Ez mindenkinél más, ha úgy érzed, hogy nem lenne utána lelki problémád ebből, csak akkor tedd meg! Vannak ma már segélyek az ilyen helyzetben lévőknek.

A szüleid hogy állnak ehhez a kérdéshez?

2011. szept. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Én ugyan nem voltam az elejétől egyedülálló, a lányom 10 éves volt, amikor elváltam, de sosem bántam meg a döntésemet.

Igazán egyedül sosem voltam, mindig számíthattam a barátaimra, a családomra. Ezt ne úgy értsd, hogy ők tartottak el, szó sincs róla, még véletlenül sem kértem kölcsön sosem. Mondjuk szerencsém volt, akkoriban kerestem annyit, hogy fenn tudjam tartani magunkat. Viszont mindig volt társaságom, nem éreztem, hogy bármi is hiányozna az életemből. Na persze a herceg fehér lovon jó lett volna, de úgy döntöttem, nem érem be kiskirályokkal szamárháton. :-)


Amíg együtt voltam a gyerekem apjával, sokkal rosszabb volt, tudod a társas magány a legrosszabb. :-)

Szerintem jobb egyedül lenni, mint egy rossz kapcsolatban. A többire pedig ott vannak a barátok. :-)


Szerintem ha úgy döntesz, megtartod, te sem maradsz magadra. :-)

2011. szept. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szia!én is 21 éves vagyok és egyetemre járok!nem tudom mit mondjak de igazából Gratulálok!Nem régen én is azt hittem h tabi mellett terhes lettem,egy picit meg is ijedtem és örültem is neki!Én a te helyedben megtartanám!először tudom hogy mindenki haragudna rád és elzárkóznának,de hidd el ahogy nőne a pocid egyre többet foglalkoznának veled!Én nem vetetném el.a suli is biztosan nehézkesen menne elsőre de utána belerázkódnál!Fontold meg de én megtartanám!majd írd meg hogy döntöttél!amúgy nekem az egyik bnőm 16 évesen szült.és egyből ahogy megtudta az apa jelölt elhagyta őket!a lány a szüleivel nevelte fel a tündéri lányát!Kitartást! (bocs a zavaros fogalmazásért)
2011. szept. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
40%
Mindenképp tartsd meg légyszi, Ő már most egy élő ember, és mire elvetetnéd, már végképp mindene megvan, Dobog a kis szíve, mérhetőek a kis agyhullámai, fájdalmat érez, szinte olyan mint Te, csak miniben.:) Úgyhogy hiába az embertelen, és ultraliberális törvény, igenis GYILKOSSÁG megölni. Életed végéig bánnád, ha megtennéd, nagyon örülök, hogy azt írod, hogy meg akarod tartani. Az apa meg ha nem gondolja meg magát, akkor vasald be rajta gyerektartást, jogi úton. De előbb próbáld meggyőzni, hisz nyilván ő is kétségbe van esve kicsit a felelősségtől, ahogy Te is. A valsagterhesseg.hu oldalt tudom ajánlani, mondjuk kicsit bigott keresztény oldal, mert például a gumit is ellenzik, de ettől függetlenül van, ami jó rajta. Vannak rajta képek abortált magzatokról, meg arról, hogy milyen szörnyű testi is lelki károkat okoz az abortusz a nőknek. Amilyeneknek, ha egy férfi szeret egy nőt, nem akarhatja kitenni. Illetve segítséget is kaphatsz tőlük. De ha nem tudod meggyőzni, Te akkor is légy bátor, és erős!
2011. szept. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%
A valsagterhesseg.hu-n a képeket, meg hogy mit okoz az abortusz, az apának is mutasd meg! Mutasd meg neki, aztán nézz rá, a két szép szemeddel, és kérdezd meg tőle, hogy miért akarja ezt, ahelyett, hogy boldogan élnétek hármasban...
2011. szept. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Megnéztem ezt az oldalt és a képeket!!hát én nem jutok szóhoz:(
2011. szept. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Továbbra is várom a válaszokat, az eddigieket köszönöm, úgy látszik rosszul fogalmaztam meg a kérdést, nem fogom elvetetni a babát, ez az apuka kérése volt.

Igazából mind az anyagi, mind az érzelmi része érdekelne az egyedülálló anyaságnak, hogy mire készüljek.

2011. szept. 14. 18:45
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyagi!ha a rokonságba volt baba, elkérheted az ő ruháit és dolgait amivel eleinte spórolsz egy picit!az egyetemtől kaphatsz támogatást és elvileg meg is kell kapnod,nem tudom pontosan de én olyat hallottam, ha 2 éve jársz egyetemre az munkaviszonynak számít tehát innét is kaphatsz pénzt!érzelmileg eleinte szerintem zavarodott lennél mármint hol örülnél hol nem a babának!de aztán te lennél az egyik legboldogabb anyuka:D
2011. szept. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%

Szia

nem olvastam végig a hozzászólásokat mert most nincs időm rá de majd fogom!!

én annyit mondanék hogy én ugyan ezen estem át!!!! Ne tedd!!!! én a mai napig nem vagyok tul rajta lelkileg és nincs olyan nap hét hónap hogy ne jutna eszembe hogy most lenne kb két hónapos most mit csinálnék hogy csinálnám, iszonyu mig élek nem bocsájtom meg magamnak hogy a párom és a többiekre hallgattam ha az életemet adhatnám érte visszacsinálnám!!!!

hát nagyon tömören és röviden ez az én válaszom!!!

ja és még annyi hogy tudom és érzem hogy ha visszaforgathatnám egy évre az időt TUDOM hogy ha vért izzadnék is megcsinálnám egyedül!!! mert képes lennék rá!!

2011. szept. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
jujjj ez nagyon durva oldal :(((
2011. szept. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!