Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jók ezek a hormoneredmények?

Jók ezek a hormoneredmények?

Figyelt kérdés

TSH 3,69

Prolaktin 469

Progeszteron 53,62


2011. szept. 15. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hááát, a TSH-d kicsit magas. Ha babát szeretnétek akkor 2, de inkább 1 alatt kellene lennie. A prolaktint is sokallom egy kicsit, de nem tudom mi a mértékegység és a referenciatartomány. A progeszteronod jó, amennyiben p.é. után volt a vérvétel, azt jelzi hogy volt peteérésed.
2011. szept. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szinte ugyanezek az eredmények vannak nálam! a TSH ra L-Thyroxint kell szednem, állitólag ez helyrebillenti a prolaktint is. (a TSH szabályozza) a progeszteronod jó (gondolom pé. utáni érték)

babát szeretnél?

2011. szept. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen 22.napon volt a vérvétel. Sejtettem, hogy magas a TSH, pedig a dokim, aki endokrinológus is egyben, azt mondta, hogy tökéletesek az eredmények. Persze babát szeretnénk.. Menjek másik orvoshoz?
2011. szept. 16. 09:05
 4/8 Manka68 ***** válasza:
Hát az ez a doki erre a TSH-ra nem ad neked gyógyszert, akkor igen, keress másikat.
2011. szept. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak tudod nekem már van egy gyerekem, aki ugyanilyen értékkel fogant, és eddig meg is bíztam a dokimban. Tanácstalan vagyok!
2011. szept. 16. 14:38
 6/8 Manka68 ***** válasza:

Biztos, hogy akkor is ilyen magas volt?

Akkor is nézték?

Csak mert idővel romolhat a helyzet, és egy terhesség is sokat ronthat rajta. Én egy évvel ezelőtt napi fél thyroxint szedtem, aztán babás lettem, akit elvesztettem 9 hetesen. Utána újra nézték a pajzsmirigyemet, és azóta napi egy szemet kell szednem. :-(

2011. szept. 17. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, egy fél évvel előtte is nézték, akkor is ugyanennyi volt az eredmény, plusz magas volt a t3, de helyrejött magától, és pont a teherbeesésem előtt is nézték, és akkor már jó volt a t3, de a tsh nagyjából ugyanennyi.

Nincs valami természetes mód, amivel lehetne egy kicsit csökkenteni?

2011. szept. 17. 14:50
 8/8 Manka68 ***** válasza:
A legtermészetesebb mód a thyroxin, amit erre a doki ad. Ez az a hormon, amit a pajzsmirigyednek kéne termelnie, de nem tud. Gyakorlatilag egy hiánypótlás. Minden más csak kavarás a szervezetnek.
2011. szept. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!