Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A babatervezés tényét érdemes...

A babatervezés tényét érdemes "bevallani" a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Gondolom csak a lombik programban résztvevő nőkkel lehet engedékenyebb a munkahely, úgymint vizsgálatok idején, egyéb körülmények változása miatt stb.
2009. ápr. 23. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!


szigorú Nem a válasz. Ha nincs baba még a dologban , "elkezdenek" agyalni , hogy mennyi idő is esik ki a Te munkáddal? Nem mindenkinek van ám együttérző, kedves fönőke!

Akkor jelentsd be, ha lobogtatod már a kiskönyvedet...

A lombikos babavárókkal se engedékenyebbek,én úgy tudom. ("magánügy"alapon sajna) viszont ugye van a betegszabi... Csak okosan , ha számodra fontos ez a dolog:)

2009. ápr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ha nincs más módja,csakhogy munkaidő alatt tudod elvégeztetni a vizsgálatokat,akkor sajnos szólni illik.De ha másként is megtudod oldani,akkor inkább ne szólj!
2009. ápr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
én egy multinál voltam irodista, a tervezésről csak 1-2 kollégám tudott,akikkel jó viszonyban vagyunk, és biztos lehettem benne ,hogy nem lesz pletyka belőle (nem is lett). A főnökömnek 10 hetesen szóltam, egyrészt a kismamákat megillető jogi védettség miatt, másrészt pedig, mert aktuális volt éppen új kollégák felvétele, és így éreztem korrektnek ,hogy egyből tudtak azzal számolni, hogy +1 ember fog kelleni. A főnököm örült, hogy nem hirtelen hoztam nehéz helyzetbe, és volt ideje gondoskodni az utánpótlásról.
2009. ápr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezen gondolkodom már egy ideje. Szeretnénk babát és voltak elbocsátások a cégnél, nagyon sokat agyaltam rajt, hogy szólnom kellene, a babatervezésről. Talán valakinek megmaradna a munkahelye, én meg pár hónap múlva elmegyek gyesre. Aztán nem szóltam, egyrészt lehet évekbe telik mire összejön, másrészt a fogantatástól védve vagyok, nem rúghatnak ki. Sőt ha kirúg és utólag kiderül, hogy az elbocsátáskor várandós voltam már köteles visszavenni. Amikor már baba van szóljunk-e az első 3 hónapban? Ugye akkor még el is mehet a baba... A vizsgálatokra köteles elengedni, igen csak ahhoz meg kell mondanod, hogy terhes vagy. A tervezését én nem mondom meg a főnökömnek, mert lehet a következő elbocsátáskor az én nevem merül fel elsőként. Gondolván gyorsan elküldenek, mielőtt még teherbe esnék. Szerintem nem érdemes szólni! Nem vagyok benne biztos, de ha vki lombikra jár már akkor is védettséget élvez. De ennek érdemes lenne utánanézni! Sok sikert! :)
2009. ápr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Terhességi tapasztalataim szerint az első hónapokat nehezen viseltem, rendkívül alacsony vérnyomás stb. Kisfiammal való terhességemnél ez volt a korai tünetem, ami miatt táppénzre kerültem nagyon hamar.
2009. ápr. 23. 21:18
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem minden megy egyszerűen, állandóan valami miatt vizsgálat van, hormonproblémám van stressz miatt, eddig tudtam hivatkozni bizonyos dolgokra...
2009. ápr. 23. 21:21
 7/10 anonim válasza:
100%

Szia,

Szerintem nem érdemes szólni, főleg amíg nincs még meg a baba, illetve amíg nagy a vetélés kockázata.

Barátnőm 10 éve dolgozott egy családi vállalkozásnál, gyakorlatilag családtagként tekintettek rá. Amikor gyanúsnak tűntek a jelek csinált tesztet, pozitív lett, nem merte elmondani még elhinni se, de a főnökék is észrevették, de nem mertek rákérdezni és másnap reggel azzal kezdték, hogy kirúgták, amikor még orvos se látta...

Ezek után mit lehet várni egy nagyobb cégnél, multinál?

Nekem a munkahelyemen kerekperec megmondták, hogy "nem mehetek el szülni"!

Elsősorban a saját és a baba érdekét nézd és ne a cégnek jótékonykodj, talán nem mennek tönkre mert valaki szülni fog (különben is a terhesség 9 hónap, egy felmentési idő ált. 30 nap uh van idejük felkészülni), de munkanélküliből nem könnyű gyereket nevelni.

Bocsánat a kisregényért.

2009. ápr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szép kilátások...

Ettől féltem, hogy multi vagy nem... csúnyán fognak nézni, ellehetetlenítik a közérzetet, pedig bizony elég sokszor megfordulok drbácsiknál és ügyesnek kell lenni...

2009. ápr. 23. 21:31
 9/10 A kérdező kommentje:
Orvosi vizsgálatokra pedig mennem kell!
2009. ápr. 23. 21:33
 10/10 anonim válasza:
100%

21.27-es vagyok.

Sajnos ügyeskedni kell... Szabadság, betegszabadság, egyéb intéznivaló... Ez kb olyan, mint mikor pl állásinterjúra kell menni, az is munkaidőben van és nem szerencsés bevallani...

A muszáj élénkíti a fantáziát... :)

2009. ápr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!