Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Annyira stresszelem magam,...

Annyira stresszelem magam, hogy arra az elhatározásra jutottam, hogy elmegyek egy pszichológushoz, aki remélhetőleg tud segíteni nekem valamit. (pl:relaxáció) Ez jó ötlet, vagy csak egy hülyeség a részemről?

Figyelt kérdés
Annyira szeretnénk már egy babát a férjemmel. A párom egy kicsit türelmesebb mint én!Pár évvel ezelőtt már voltam pszichologusnál más okból, és akkor olyan jól esett, hogy egy vadidegennek tudtam elmondani a gondjaimat. Szerencsére a férjem ebben is támogat. Most is érzem, hogy meg fog jönni, teljesen ki vagyok bukva. Szükségem van külső segítségre, vagy lehet csak elég lennek, ha a párommal elmennék egy hétre valahova kikapcsolódni, és nem gondolni semmire, csak együtt lenni és szeretni egymást! Mi a véleményetek erről?
2009. ápr. 27. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó ötlet,én javaslom KIP (kakathym imaginatív pszichoterápia) módszert is,de igazából az a fontos,hogy találj egy neked szimpatikus pszichológust! relaxáció is jó!
2009. ápr. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Tudom, hogy nagyon nehéz nem erre koncentrálni. Én úgy próbálok hozzáállni, hogy elfogadom a tényt, hogy ha megfeszülök akkor se tudok csak úgy teherbe esni, nem rajtunk múlik, de egyszer sikerülni fog, ha nem most, majd egyszer és mindemellett azért orvoshoz eljárni, vizsgáljon meg, mert lehet hogy csak valami gyógyszer kell, szóval azért ne múljanak az évek, vizsgáljanak közben. Próbálj valami rendszeres kikapcsolódást találni magadnak, sport, tanulás, kertészkedés vagy bármi. Ja és még vitaminok fontosak. Én természetes vitaminok híve vagyok aloe, vagy amway-s vitaminok.
2009. ápr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet, hogy nem fog tetszeni amit írok, de nekünk bejött :-)


Csak néhány hónapja próbálkoztunk, de nagyon kibuktam mindig amikor megjött. Nem kicsit, hiszti, sírás, mély depi stb.

Azt a tanácsot kaptuk, hogy hagyjunk ki néhány hónapot. Először hallani sem akartam róla. De végül próba, szerencse. 3 hónap szünet. Szex, de védekeztünk. A szex ismét tuti volt, nem a babán való kattogás. A mestruációk nem viseltek meg mivel nem is adtunk esélyt. A 3 hónap után ismét élesben próbálkoztunk. Vártam a mensit, de már nem kudarcként éltem meg ha jönni fog. De nem jött, és már mocorog is :-)


Nekünk nagyon bevált a figyelem elterelés. Bár 1 hó után jól éreztem magam, félbe akartam hagyni, de a féjem lebeszélt. Tényleg kellett a 3 hó, hogy teljesen leálljunk a témáról, ne görcsöljünk.


Hát ennyi. Egy próbát talán megér.


Szorítok nektek.


J.

2009. ápr. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!