Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 17évesen gáz ha szülök?

17évesen gáz ha szülök?

Figyelt kérdés
Történet röviden:párommal már 2éve együtt vagyunk.féléve költöztünk külön anyuéktól!nem volt otthon jó,és nem jöttünk úgy ahogy kellett volna..egyedül vezetem a háztartást,suliba járok,párom dolgozik!semmiben nincs hiányunk!!és most kiderült h 6 hetes terhes vagyok!elvetetni semmiképp nem akarom!most mit tegyek?mi a folyamata annak h megtarthassam?a sulit h tudnám befejezni?párom mindenben támogat!a baba megkapna mindent amire szüksége lenne!kérlek segítsetek!!
2011. szept. 30. 13:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Úgye tudod csajszi,hoy ezt még megfogod később bánni? nagyon fiatal vagy még,és lehet hogy most minden jó de később ennek lesznek következményei. Hisz még tini vagy,de azért sok síkert,ez a te döntésed.
2011. szept. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Mi sulinkban is a csaj terhessen járt... ezt az igazgatóval kell megbeszélni
2011. szept. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Andizsuzsi ***** válasza:
67%
Az első, hogy elmész orvoshoz. Ha komolyan gondolod, hogy megtartod, akkor felkeresed a körzeti védőnőt, és ő elmondja a további teendőket. Hányadikos vagy? Az iskolában beszélj az osztályfőnököddel. Legjobb lenne, ha amíg be tudsz járni, ugyan úgy járnál, mint eddig. Utána pedig magántanuló leszel. kivéve, ha szakmunkásképzőbe jársz, ott tudtommal nem lehetsz magántanuló. Aztán jövő tanévben vagy maradsz magántanuló, vagy beadod a kicsit bölcsődébe, és bejársz rendesen iskolába.
2011. szept. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Nem gáz a te szavaiddal élve.


Elöször is menj el orvoshoz és nézzétek meg hogy tényleg terhes vagy-e, mikorra vagy kiírva és tuti ajánl tiniknek való segítséget. biztosan vannak olyan szervezetek akik nem csak anygai vagy ilyesmi hanem lelki segítséget is adnak, akik segítenek megtervezni éltedet hogy könnyebben helyet kapjon egy bébi benne. (ha az orvos nem ajánl keress a neten pl családsegítö stb...)

aztán mikor megvan a papír minden vizsgálaton voltál, akkor menj be a suliba az osztályfönökdhöz és ülj le vele és beszéljétek meg hogyan smint mit szeretnél stb...

2011. szept. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%

17 évesen én nem tartanám meg a helyedben. :( Tudom, hogy ez szomorú, de a barátnőm 19 évesen szült és látom min megy keresztül szegény.


Ő is tanul még, magántanulóként (egyéni tanrenddel)folytatta a sulit majd amikor a kicsi betöltötte az 1 éves kort beadta bölcsibe. Albérletben laknak, és mivel csak a barátja dolgozik (minimálbérért), azt is meggondolják, hogy vegyenek-e maguknak egy csokit vagy ne. Semmilyen segítségük nincs mert a szülők ellenezték azt, hogy megtartsák a babát, tehát csak egymásra számíthatnak jelenleg.


Ő azt mondta, hogy nem gondolta volna, hogy ennyire nehéz lesz az iskolát, a háztartást, és a gyereknevelést összehangolni, nagyon bánja, hogy ilyen bután viselkedett, és nem cselekedtek időben. Véleménye szerint, még ő is gyereknek érzi magát és túl nagy felelősséget vállalt ezzel a döntésével. Ha ma kellene döntenie akkor nem így döntene...


Ezt csak azért írom le, hogy gondold át a dolgot. Nagyon fiatal vagy még, szinte nem is éltél (itt nem a bulizásra gondolok) nincsenek élet tapasztalataid.


Sok sikert kívánok, akárhogy is döntesz. :)

2011. szept. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Nem gáz, ha felelősségteljesen feltudjátok nevelni!!! Nem tudom hány éved van még, de simán járhatsz suliba terhesen is, ha nem vagy veszélyeztetett!!! Nekem volt barátnőm, aki szintén 17 évesen szült, de 16 évesen esett teherbe, ugyanúgy járt suliba, levizsgázott fodrászatból, azóta van még egy gyereke és nagyon boldogok!!! Annyi a folyamata, hogy eljársz orvoshoz, meg terhesgondozóba és ha megkérdezik az orvosok, hogy szeretnéd-e megszülni azt mondod igen!!!
2011. szept. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
39%

gáz!

17 évesen még gyerek vagy a "pár"-hoz is, a háztartásvezetéshez is, a különköltözéshez is, de főleg a gyerekneveléshez.

miért kell felnőttet játszani?

22-23 éves korodra kiégsz majd.

2011. szept. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

14:41 es nincs igazad attól mert 17 éves nem vezethet háztartást nem lehet kapcsolata?! ez hülyeség.ezzel nem játszik felnőttet vannak nála sokkal fiatalabb lányok is akik már anyukák.ha megtudja neki adni a kellő szeretetet és ami egy gyereknek kell akkor nincsen semmi gond.és miért lenne kiégett?attól mert van egy komoly kapcsolatuk házuk és lassan szerető családjuk?szerintem nem az ilyenek a kiégettek hanem azok akik árulják a testüket!

Kérdezőnek írom ha valaki ilyen helyzetbe kerül az addig jár az iskolába amíg tud aztán pedig magántanulóként elvégzi az iskolát.

2011. szept. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
Mire megszülsz már18 leszel?? Te tudod :) h megtartsátok-e? Lehet úgy is suliba járni nekem is volt oszt.társam. A vizsgán is könnyebben engedték át!
2011. szept. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Gyorgyi28 ***** válasza:
67%

Szia!

Előszöris, nagyon becsülöm a hozzáállásodat, hogy nem akarod elvetetni. Egyetértek. Nekem is van egy 8 és fél hónapos lányom, és előtte is így gondolkodtam, de mióta anya vagyok méginkább ellenzem az abortuszt.

Nem az számít szerintem, hogy hány éves vagy, hanem az, hogy mennyire érett. Ha 2 éve együtt vagytok és külön éltek, simán vagytok olyan érettek, hogy szülők legyetek. :)

Mondjuk könnyű nem lesz az biztos, de hidd el, +10 évvel se könnyebb. Vannak nehéz pillanatai a szülőségnek, de megéri... Amikor azt az édes kis mosolyt látod az arcán, vagy megölel, hozzád bújik álmában... az mindent megér. minden fáradtságot!

Menj el nőgyógyászhoz először, hogy tisztán lásd hány hetes vagy, stb. aztán védőnőhöz. Úgy tudom, hogy nekik kell tudniuk a környéketeken lévő családsegítőkről, stb. ahol tudsz segítséget kérni, ha szükségetek van rá.

Sok sikert és kitartást!

2011. szept. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!