Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17évesen jobb lenne elvetetni?

17évesen jobb lenne elvetetni?

Figyelt kérdés
szerintetek? szeretnék egyszer gyereket, de nem most.
2011. szept. 20. 21:58
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%
ha úgy érzed hogy nem vagy kész rá akkor igen, deha esetleg mégis meggondolnád magad és családod barátod melleteed álna akkor tartsd meg, de persze ezt csak te döntheted el tedd azt amit érzel mert ez meghatározza az életedet!
2011. szept. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem igen! Nem vagyok abortusz párti, de ilyen fiatalon nem szabad vállalni egy babát. Az mindenki életét tönkre teszi. (az egy dolog,hogy a sajátodat tönkre teszed, de a gyerekedét is)

Nálunk van egy ilyen kislány a családban. Hát nem mondom, már mindenki kikészült körülötte. Ő maga is lassan.A szülei nem maradtak együtt, ő meg jön megy közöttük, igazán egyikkel sem jön ki.

2011. szept. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
56%
Ha úgy érzed, még nem állsz készen, akkor minden bizonnyal jobb elvetetni, mint hanyagul (ezt nem sértésnek szántam) felnevelni.
2011. szept. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
38%
Én nem tartanám meg.
2011. szept. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
45%

Az örökbe adáson is gondolkodj el, mielőtt elveted!

Két kedves házaspár ismerősöm, akiknek NEM LEHETETT gyerek, így jutott egészséges újszülött babához. Vannak (nem állami) szervezetek, aki ezzel foglalkoznak. Még röviddel azelőtt hogy megszülöd, találkozhatsz a leendő szüleivel is, meglátod, hova kerül a baba, és a kórházból egyből szerető családba kerül, akik mindennél jobban vágytak egy kisbabára, és mindent meg tudnak adni neki.


Lehet, hogy nem ez a legegyszerűbb dolog, amit tehetsz, de biztos, hogy a babával kapcsolatban a legfairebb! És nem lesz lelkiismeret furdalásod egy életen át, hogy kioltottál egy életet. Kihagyhatsz egy évet az iskolából, ezek a szervezetek abban is segítenek, hogy elhelyeznek arra az időre, amíg pocakos vagy, aztán szépen visszatérsz a régi életedbe.


Az alábbi videót mindenképp nézd meg, mielőtt döntesz! (Ja, nem a néma sikoly, vagy ahhoz hasonló, még mielőtt valaki azt gondolná, bár van köze hozzá...)


http://www.youtube.com/watch?v=nh-z4COwP9o

2011. szept. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
81%
Nem hiszem, hogy aki örökbeadja a gyerekét, annak ne lenne egy életen át lelkiismeretfurdalása:-(((
2011. szept. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
58%

Biztos az is nehéz, egy percig sem tagadom, de mégis más az, hogy öledbe hullott az élet, és Te tovább adtad szerető kezekbe, vagy hogy kioltottad...

A civil szervezetes verziónál 18 éves kora után felveheti a kapcsolatot a vér szerinti szülőkkel, ha akarja, és akkor van mód arra, hogy tisztázódjanak a miértek.

És lehetséges a kiengesztelődés (bár nagy csoda!), de a linkelt videóból is kiderül, ha végig nézed...

2011. szept. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
70%

Az örökbe adáshoz: Salamon történetét ismeritek? Amikor két nőt vittek Salamon elé, akiknél egy gyerek volt, és mindkettő azt állította, hogy az ő gyereke. Salamon elrendelte, hogy vágják ketté a gyereket, és a két felé adják a két nőnek. Ekkor a gyerek igazi anyja tiltakozott, hogy inkább legyen a másiké, csak ne bántsák. Salamon így rájött, hogy ki az igazi anya, és neki ítélte a gyereket. Tömören ennyi, nem tudom átjött-e a lényeg...


Kedves Kérdező! Először is szeretném nyomatékosítani, hogy eszem ágában sincs bántani Téged, vagy ítélkezni feletted. Ettől függetlenül az abortuszról, mint cselekményről határozott véleményem van. Ne tedd légyszi. Ő igenis már most egy élő személy Benned, dobog a kis szíve, fájdalmat érez, legalábbis mire oda jutnál, már biztosan.(Hány hetes vagy?) Elvenni az életét igenis bűn lenne,attól, hogy az embertelen, és ultraliberális törvény megengedi, ne tedd. Add örökbe, ha végképp nem tudod megoldani. Igen, az is nehéz lesz lelkileg. De még mindig jobb, mint elvenni egy ártatlan életet. Értem, hogy szeretnél gyereket, de később. De ha később lesz egy gyereked, az már nem Ő lesz, és Neki nem adod vissza az ártatlanul elvett életét, ha később szülsz is egy másikat.

2011. szept. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
62%

Jól gondold meg.


Az abortusz emberölés!

2011. szept. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
78%

22:19-es végigbőgtem a filmet a végét nem mertem megnézni 10 mp-et bírtam....borzaszó.

Bár én se tartom jó ötletnek az abortuszt de megvan az oka hogy ki miért teszi.

9 hónapon keresztül végigvinni a terhességet úgy hogy arra készülsz hogy lemondasz róla hát nem tudom ,hogy lelkileg kinek sikerül......már mikor megmozdul akkor fogja fel az ember hogy benne növekszik egy kis lény,a kis pocaklakója:)))

Hát én azt kívánom hogy a lehető legjobb döntést hozzd meg beszélj az apjával,családoddal(még ha félsz is tőlük)sok sikert majd írd meg hogy mit döntöttél.Sok erőt kívánok

2011. szept. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!