Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A roma nőknek miért nincs...

A roma nőknek miért nincs meddőségi gondjuk?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék semmiféle nemzetiségi problémát szítani, de kíváncsi vagyok, hogy miért ilyen nehéz egy normális családi élettel, dolgozó férjjel rendelkező, nem roma, 33 éves nőnek teherbe esni, holott a kisebbségi hölgyeknek nincs ilyen gondjuk. Szerintetek?
2011. okt. 1. 17:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon jó kérdés! Engem is érdekelne!
2011. okt. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
Mert szülnek 17 évesen
2011. okt. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

azért ezt nem mondanám


de tény h a genetikai hajlam nem olyan magas bennük erre

minél jobban keverednek annál többször fordul elő velük is amugy


a 33 évesen már ne olyan a szervezet mint 18-20 évesen sokkal öregebb a petesejt is és egy csomó más dolog is közrejátszik benne

ennyi idősen már a szervezet megkezdi a leépülést (persze ez még nem olyan látványos ebben a korban) sokkal stresszesebben élsz mint ö ami megint nem tesz jót a fogamzásnak

és még sorolni lehet


viszont nézz meg egy 33 éves roma asszonyt h néz ki...

2011. okt. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
85%
Mert nem szednek fogamzásgátlót?
2011. okt. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%

Itt sok minden van szerintem:

-egyrészt ők biológiailag nézve egy másik faj (minden kirekesztés nélkül!)

-aztán: a nők fogamzóképessége 20-30 között a legjobb, sokan a (nem romák közül) csak 30 felett kezdenek egyáltalán próbálkozni, és van, aki addigra már 10-15 évig fogamzásgátlót szedett

-romák nem hinném hogy sok fogamzásgátlót szednek

-ők 33 évesen már túl vannak a családtervezésen

2011. okt. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%

amikor én szültem volt egy roma csaj, aki 24 évesen a 4 dik gyermeket szülte, mondom bátrak vagytok... a válasz:- addig szüljön a nő míg fiatal(én 39) akkor jó egészséget kívánok, mondom én. válasz:- annyink van, másunk nincs is.


Én azt gondolom, akár roma akár nem, ha valaki kicsit jobban átgondolja a dolgokat, már ott van a stressz, a holnap miatti aggodalom, a " kifutok az időből" de még mindig lenne mit kifizetni, hogy ne csak halomra gyártsuk őket, hanem legyen is mit enniük.


Ne aggódj, 36 évesen szültem az első gyermekemet, 39 a másodikat.

2011. okt. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
A válasz tényleg a szülés időpontjában keresendő. Egy fiatal szervezet kb. 25 éves korig nagyon fogékony a teherbeesésre (ezért van, hogy a tinik egy megszakításos "védekezés" után is terhesek maradnak, míg egy 25-30 feletti kevesebb eséllyel), utána egyre kevésbé. 30 éves kor után a termékenység rohamosan csökken az öregedő petesejtek miatt, és ezzel együtt nagymértékben nő a magzat genetikai károsodásának veszélye (lásd Down-kór). A szervezetünk nem arra lett kitalálva, hogy 30-35 év felett szüljünk, ennek biológiailag a legjobb ideje 20-25-30 év között van. Mire egy magyar egzisztenciát teremt, addig a roma szül vagy 5-6 gyereket, sajnos ez a realitás, még ha igazságtalannak is tűnik.
2011. okt. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

ez nekem is hányszor eszembe jut! főleg, mikor megyek nőgyógyászhoz, mert nem jön a baba, s a váróban 3-4 roma csaj is újabb (!) abortuszra jött. hát nem kell mondanom, hogy az orvosi vizsgálat után, mikor az orvossal beszélgettünk, hogy legyek türelemmel,majd sikerül nekem is, elsírtam magam.

én a stresszre szavazok. ők aztán semmin nem stresszelnek. a "majd lesz valahogy" életstílus a célravezető baba ügyben. sajnos.

2011. okt. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
26%

Helyén való kérdés és válaszok mondhatom.....

Ugyan az a szervezetük mind nekünk,akkor miben lenne más??

minden nap lehet itt olyan olvasni : majd ha akar jönni akkor jön, ne járjon rajta az eszed!!! fogadjátok meg!!!

És ne abba találjatok hibát ahogy más él és cselekszik!!!

2011. okt. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Ott is előfordul. A Kaáliban is találkozni velük,és több roma párt tudnék most megszámlálni akik meddőségi problémákkal küzdenek az ismeretségemben.
2011. okt. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!