Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigy probléma? Teljesen...

Pajzsmirigy probléma? Teljesen megijesztettek, találkoztam egy ismerősömmel, aki kérdezte mitől hízok ennyire, nem a pajzsmirigyemmel van-e a gond?

Figyelt kérdés

Csináltassak vérvételt, akkor kiderül van-e. Szerintem nincs, de persze jobb kideríteni. A szülés (20 hónapja)után híztam, de mostanában nem, 80-81 kg a súlyom, persze a terhességem előtt 65 voltam, mondjuk eszek is, szóval lehet attól van a súlygyarapodás, de fél éve ennyi a súlyom.

Pár hónapja rajta vagyunk a kis tesón, de nem jön, lehet e-miatt?


2011. okt. 6. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
lehetséges a túlsúly miatt is. de ha biztos akarsz lenni benne menj el endokrinológushoz ott mindenre fény derül.!
2011. okt. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a héten csináltatok egy vérvételt, abból kiderül van-e valami bajom.
2011. okt. 9. 22:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Enyhe pajzsmirigy alul működésem van, ami egy vérévétel alkalmával derült ki. Lassan 3 éve próbálkozunk a babával és minden egyéb vizsgálatnál rendben találtak nálunk mindent. Így a pajzsmirigy lehet a ludas.

Akár a háziorvostól is kérhetsz egy vérvételt, ahol a TSH-t megnézik. Fontos, hogy a TSH 1-2 közötti érték a megfelelő baba szempontjából, ne a referencia tartományt nézd. Ha 3 körüli már az eredmény, akkor keress fel egy endokrinológust.

2011. okt. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál és nálad volt valami jele a pajzsmirigy alul működésnek?

Nálam semmi jele, csak a hízás, de ez nem 1 hónap alatt, hanem 2 év alatt jött össze. De még ugye nem biztos, hogy van ez a betegség, mert holnap megyek vérvételre.

2011. okt. 10. 10:37
 5/6 anonim ***** válasza:
nálam a sima vérvizsgálatnál nem derült ki hogy magas a TSH-m. elmentem egy endokrinológushoz és ott kiderült. nekem szednem kell a bromocriptint mert 2 felett volt a prolaktinom. napi fél tabletta esténként.
2011. okt. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Súlyfeleslegem nincs, mert 47 kg vagyok. Tünetem csak annyi volt, hogy nagyon fáradékony voltam, folyamatosan tudtam volna aludni, akár állva is. Megsokalltam ezt az állapotot, mert heteken keresztül így ment, már a munkámra sem tudtam kellőképpen koncentrálni. Ekkor elmentem a háziorvoshoz vérvételre és kértem, hogy a TSH-t is nézzék meg. A vérképem tökéletes lett, de a TSH majdnem 4 lett, ami még referencia tartományon belül van, de babához magas érték. Persze a háziorvos szerint ez még rendben van, de nem hagyott nyugodni és elmentem egy endokrinológushoz. Az endokrinológus felírt gyógyszert, amivel mostanra sikerült beszabályozni a megfelelő TSH-t a babához.

Írj majd, hogy milyen lett a vérképed.

Nézesd meg a TSH-t is, akkor legalább tudod, ha ott van a gubanc.

2011. okt. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!