Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van olyan, aki a Gracialt...

Van olyan, aki a Gracialt szedte? Abbahagyása után mikor lehet élesben próbálkozni? Nagyon szeretnék már babát, és ha várni kell, hát várok, csakhát mindenhonnam mást hallok és érdekelnének a tapasztalatok.

Figyelt kérdés
2009. ápr. 30. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én azt szedtem ,abbahagyása után szinte azonnal teherbe is estem. Talán egy két hét telt el és rögtön megfogant az én drága kisfiam.
2009. ápr. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem pár hónapot érdemes várni. Nem sokat, mondjuk hármat. Ezalatt helyrebillen a saját hormonirányításod, kiürül a tabi és megvastagszik a méhnyálkahártyás is. A fogigátló szedése alatt nem vastagszik meg rendesen, ez is nehezíti a teherbeesést (a sok más hatás mellet) és ugye emiatt kevesebb a vérzés a szedése alatt. Szóval ha vársz egy kicsit és hagyod regenerálódni a nyálkahártyádat, akkor jobb esélyekkel marad meg az embrió. (Hallottam olyat, hogy valakinek 6 mm-esen is megtapadt, de sajnos a 8. hét körül elment a baba...) Szóval szerintem hagyd abba a bogyót és várjatok egy kicsit. Esetleg elkezdhetsz terhesvitamint is szedni.
2009. ápr. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! Már kb. két hete abbahagytam a bogyót, és úgy döntöttem, hogy a minimum az, hogy megvárom a következő menszim, és ha az normális időben normális módon fog "viselkedni", akkor lehet utána kicsit lazábban vesszük a védekezést.

Én is úgy hallottam, hogy ez a bogyó talán a legalacsonyabb hormontartalmú, és pont emiatt sokan teherbe estek úgy is, hogy picit máskor vették be. Szóval ha a fogamzásgátló hatás már akkor elmarad, akkor egy hónap, két hónap múlva tutti okés leszek már. Köszönöm szépen a válaszokat.

2009. ápr. 30. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!