Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Alacsony progeszteron szintre...

Alacsony progeszteron szintre és elmaradó tüszőrepedésre mit írnak fel az orvosok? Illetve mi a gyógymód ilyenkor?

Figyelt kérdés
Van, akinek kezelés után minden rendbe is jött?
2009. máj. 1. 14:22
 1/2 Grófházy ***** válasza:
100%

nekem sem volt peteérésem.Első körben closyt kaptam,hogy működik e egyáltalán a petefészekm.Jól reagáltam,de a dokim nem akart feleslegesen ezzel tömni.

Premenst ajánlott,amit 2 hónapja szedek(barátcserje kivonat).beállt a ciklusom,lett is peteérésem már az első hónapban(UH-val figyeltük).Valamint ez azért is jó,mert a ciklus 2. felében szabályozza a progeszteron szintet,ami a terhesség fennmaradásáért felelős.

Nekem nagyon bejött.

2.hónapban teherbe is estem.

2009. máj. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha a mens. sem normális, először a norm. orvos ezt tenné rendbe (pld. Norcolut), ez is progeszteron tartalmú, de tudok olyat, hogy fog.gátló után nem jön meg, akkor progeszteron -> Utrogestan kúra (ez is kb. 10 napos kúra). Majd ha rendes mens. van, akkor orvosa válogatja, a ciklus első napjaitól kb.5-6 napig Clostilbegyt kúra, ami robbanásszerűen segítheti a peteéréseket. S ezt a ciklus megfelelő napjain kb. 3x, x naponként tüszőrepesztő injekcióval (Choragon) segítik megrepeszteni. A gyógymód annyi, hogy betartani a pontos időket, valamint nem stresszelni. A Closti miatt nagyon javasolt ultrahanggal ránézni, mert babavárás esetén több pete is megtermékenyülhet... vagy neadjIsten ha a szervezeted nem jól reagál és valamiért mégsem reped tüsző, akkor ciszta lesz.
2009. máj. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!