Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hol diagnosztizálják az...

Hol diagnosztizálják az Asherman szindrómát? Van rá kezelés vagy bármilyen gyógymód? Megsérülhet egyetlen kaparástól ennyire a méhnyálkahártya vagy ez egy műtéti hiba? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Nagy valószínűséggel ez lehet a bajom, de csak most megyek felpestre 1.SZ.Nőgyászati Klinikára kivizsgálásra.

A szülés után bennmarad egy lepénydarab, amitől fertőzést kaptam és emiatt volt egy kaparásom 3 héttel a szülés után.Azóta sem volt vérzésem, pedig mindent megpróbáltam, még 4 hormonkúrát is végigcsináltam másfél év alatt.El vagyok keseredve, mert nagyon szerettem volna még gyermeket.Segítsetek!


2010. jan. 30. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
nem akarlak elszomorítani, hiszen szívesebben írnék jót, de azt olvastam a neten, hogy ezt szinte lehetetlen helyrehozni, mert olyan réteg sérült a méhedben, amit nem tudnak "regenerálni":((( Tudom, nem ezt kellene írnom, de azért remény mindig van, a szervezet sok olyan dolgot képes csinálni, amin a dokik is csóválják a fejüket! (felszívodó daganat pl.)
2010. jan. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, megsérülhet ennyire, viszont nagyon sok mindent kipróbáltak már, és volt, hogy sikerült a gyógyulás, és bekövetkezett a spontán terhesség. Persze ez nagyon sok mindenen múlik, lényeg, hogy még ne add fel!

Ezen az oldalon van egy cikk, arról, hogy kezeltek egy nőt, akinél két spontán terhesség is bekövetkezett utána!

www.magyart.hu/abs/asherman.doc

2010. jan. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is úgy jártam, mint Te. Szülés után bent maradt egy darab méhlepény és az akkori dokim kikapart.

Miután tesót szeretnénk és nem akart jönni 1 évig, elmentem egy másik orvoshoz, aki laparoszkópiát és hiszteroszkópiát csinált, aholis kiderült, hogy a kaparás miatt Asherman szindrómám lett. A hiszteroszkópis során a letapadásokat feloldotta az orvosom, aztán a műtét után 2-3 hónapra spirált helyezett fel, amit jövő héten fog levenni és próbálkozhatunk a babával.

Tehát az esély megvan!! És én addig bízom!!


Ha van kérdésed, írj privit!

2010. jan. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az utolsó hozzászólónak írtam privit, de még nem válaszolt, légyszi írd meg a doki nevét, aki kezelt, sdűrgős lenne, mert addig nem kérek időpontot máshoz.Köszi!

2010. febr. 1. 08:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Válaszoltam, remélem megkaptad.

Utolsó

2010. febr. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok...jó régen írtatok, de azért megpróbálkozom. Hogy vagytok azóta? Tudnátok nekem is dokit ajánlani? Köszönöm!
2014. szept. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!