Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért ilyen gyakori a lombikná...

Miért ilyen gyakori a lombiknál a méhen kívüli terhesség?

Figyelt kérdés
Lombik előtt állunk, és félek, hogy velem is ez fog történni. Volt már egy méhenkívüli terhességem sajnos tavaly, nem akarom megint átélni...Nagyobb az esélye lombiknál? Miért? Köszönöm!
2011. okt. 20. 15:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem tudok róla, hogy nagyobb lenne rá az esély. Azt hallottam, hogy ha beültetés után állandóan fekszel, az embriók nem a méhben keringenek pár napig, hanem fölmehetnek a petevezetékbe, és ott megtapadhatnak. De ezt nem orvos mondta, úgyhogy nem tudom mennyire hiteles infó. Sógornőmnek mindkét lánya lombikbaba, nem lett méhen kívüli terhes. Szerintem ne stresszeld magad ilyenen! Mikor lesz a lombik? Mi 3 hét múlva kezdjük a másodikat. Sok sikert nekünk :)
2011. okt. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bár nekem is van kolléganőm akinek a lombik méhen kívüli lett én nem hiszem,hogy nagyobb lenne az esély inkább csak jobban számontarthatók a lombikos méhenkívüli terhességek mint a természetes úton fogant tehességek!Én is elvileg jövő hét kedden kezdeném a peteérést serkentő szurikat(most tartok a hormonleállítónál)és kicsit meg vagyok zavarodva mert ma kellett volna meg jönnie de még semmi viszont jövő kedden kellene mennünk uh-ra és mi lesz ha addig nem múlik el!

Vissza térve kérdező:ne stresszelj ezen mert nem tesz jót!

Csak pozitívan és akkor minden rendben lesz!!!

Sok sikert minden lombikosnak!!!:)))

2011. okt. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Aranyosak vagytok, köszi a bíztatást!:) Megpróbálok nem stresszelni...

Sajnos van egy ureaplasma pozitivitásom és amig azt ki nem kezelik, nem kezdődhet a lombik. Vagyis idén szerintem már nem:(

Nektek nagyon-nagyon szorítok!!!!

Kedves Első Válaszoló, akkor ezek szerint nem jó végig feküdni, hanem mozogni kell?

Kedves Második Válaszoló! Szorítok, hogy baba legyen a dologban!:)

2011. okt. 21. 08:23
 4/7 anonim ***** válasza:
A beültetés utáni fekvésről nagyon megoszlanak a vélemények. Valaki azt mondja, szigorú fekvés 2 hétig, valaki azt mondja 3-4 nap fekvés, utána lehet mozogni, persze nem szabad emelgetni, ne akkor végezd a nagytakarítást :) Azért nem jó a szigorú fekvés, mert nem lesz megfelelő a vérkeringés a hasadban. Én az első lombik után 4 napig feküdtem (dokim ezt mondta) utána meg már elmentem sétálni, mert gyönyörű idő volt és jól esett. Sajna a babák nem tapadtak meg, de nem hinném, hogy ezért. Ha minden rendben van az embriókkal, meg kell tudniuk tapadni akkor is, ha járkálsz
2011. okt. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy az első nem sikerült, de nagyon szorítok a másodikhoz! :)))

Hova jártok? Mi a bp-i Kaáliba.

Próbálok pozitívan hozzáállni és bizakodni, de sajnos nagyon aggódós vagyok és folyton a legrosszabbakra gondolok...

2011. okt. 21. 11:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor lesz méhenkívüli a lombiknál, ha valami gikszer van. Nekem a petevezetékemben összenövés volt, a méhen kívüli műtétnél derült ki. De kivették a petevezetékemet, a másik jó, így nem aggódok, hogy mégegyszer előfordulhat.
2011. okt. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam, de nekem nem volt összenövésem, mégis méhenkívüli lett (igaz nem lombiknál). Az egyik ismerősömnek 4 lombikból 3-nál lett méhenkívülije (mind a hasüregben, nem a petevezetőkben, így azokat nem vették ki). Persze próbálom magamtól elűzni ezeket a gondolatokat, de nem nagyon megy :(
2011. okt. 21. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!