Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terheléses cukorvizsgálat?

Terheléses cukorvizsgálat?

Figyelt kérdés
Endokrinológus elküldött erre a cukorviszgálatra.Az lenne a kérdésem, hogy ez ugyanúgy zajlik, mint a terhes kismamáknál? Vagy annak, aki nem terhes, annak miben más? Aki volt már iylenen leírná a tapasztalatait? Kicsit tartok tőle. Köszönöm.
2011. okt. 21. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem úgy volt, hogy vérvétel, majd 1 bögrében 1 csomag szőlőcukor feloldva. Szerencsére lehetett beletenni citromot, megengedték. Majd eltelik 1,5 óra és újra levették a vért. Nekem ennyi volt. Valahol még utána többször is leveszik a vért.
2011. okt. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanúgy zajlik.Leveszik az első vért utána x idő múlva innod kell cukros vizet(citromot vigyél úgy elviselhetőbb az íze)majd megint vesznek vért,és utána x idő múlva még egyszer.
2011. okt. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ugyanugy zajlik, mint a kismamaknal, ugyanaz a vizsgalat.
2011. okt. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a váalszokat!
2011. okt. 21. 14:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Én pont ma voltam :-) (Nyíregyházán)

Éhgyomorral kellett menni (sem enni, sem inni nem szabad), és úgy vettek vért. Azután várni kellett fél órát, míg meg volt az eredmény, hogy terhelhető-e a szervezet (ha 7 fölött van az érték, akkor nem terhelhető, tehát nem folytatódik a vizsgálat). Ha jó az érték (nekem 5,7 volt), akkor megitatnak veled egy pohár szirupot (3/4-ig volt a cukorral, arra öntött vizet + lehet vinni citromlevet). Utána pontosan 2 óra múlva vissza kellett menni a másik vérvételre. Addig semmit nem volt szabad enni + inni. Egyébként én is kivizsgálás miatt mentem, nem terhesség miatt. Viszont volt ma egy másik lány is terheléses cukor vizsgálaton (szintén nem terhesség miatt), és neki az orvosa úgy írta elő, hogy nem csak 2 órára rá, hanem egy órára rá is ment a vérvételre, tehát összesen 3-szor. Nézd meg, hogy neked mit írt ki a dokid. Nyugi, túl lehet élni.

2011. okt. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nekem is Nyíregyházára kellene mennem, de messze van nagyon, ezért egy közelebbi kórházat próbálok meg! Te is endokrinológushoz voltál? Ki az orvosod?

Nekem is 3 vérvétel lesz. Igazából én nagyon félek tőle, mert amikor vérvételen vagyok, általában elájulok....És hogy most 3x is lesz vérvétel, nem tudom hogy fogom bírni....

2011. okt. 22. 07:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia.Én kedden megyek magánrendelésen fogják csinálni nagyon kíváncsi vagyok az eredményre.Nyugi nem fogsz elájulni.Nekem 2x vesznek vért.
2011. okt. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Majd írd már meg miylen volt légyszíves! Nekem 3xfognak vért venni. Előtte most Norcolutot kell szednem, amitől majd megjön, és a vérzésem 2. és 4. napja között kell mennem erre a vizsgálatra. Remélem jó lesz az eredméyned:) Babát szeretnétek ti is?
2011. okt. 24. 08:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia.Na én voltam ma a vizsgálaton.Nem volt vészes rosszabbra számítottam.2x vettek vért nekem nem kellett semmilyen gyógyszert szedni és mindegy melyik nap megyek.Pont ma jött meg délelőtt.Igen mi is babát szeretnénk.Lehet hülyén hangzik de szerintem nem lesz jó az eredmény én nem annyira bánom mert az még könnyen orvosolható probléma.Ismerősömnek ezután szinte egyből összejött a baba sok év után.Persze előbb kapott rá gyógyszert+diéta:)
2011. okt. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy megírtad! Örülök, hogy minden rendben ment! Remélem hogy a továbbiakban is rendben lesznek a dolgaid és sikerül a baba:) Én nekem így kiszámolva, majd november 7-én kell mennem erre a vizsgálatra, majd meglátjuk mi lesz!
2011. okt. 25. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!