Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukorvizsgálat...

Terheléses cukorvizsgálat után magas lett az eredményem. Vannak tapasztalataitok? 26hetesen voltam a 2. vérvételen, az éhgyomri jó lett, a szőlőcukor után viszont 7,88 lett a cukrom. Lehet baja a babának ha nem diétázom?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 15:12
 1/8 A kérdező kommentje:
az éhgyomri az 4,65 lett
2011. szept. 16. 15:15
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehet! Kérdezd meg a dokid és a védőnőd,hogy mit kell tenned, mit ehetsz stb.
2011. szept. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol más a jó érték. Van ahol 7, van ahol 7,8 de olvastam már 10,5-öt is.

Nekem 7,3-nál diéta után ismételni kellett. Poén, hogy utána magasabb lett a terhelt értékem, mint előtte.

2011. szept. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nekm 7,8 lett a 26. heti

( a 16. heti 7,4, ez már valamiféle előjel volt)

Mivel 7,8 volt a határ, 200 grammos CH diétán voltam szülésig.

kibírható és legalább nem maradt rajtam pusz kiló, a baba meg így is 4 kilós lett


Ha nem diétázol az életveszélyes lehet rád és babára nézve!!!!



[link]

2011. szept. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
mennyi a határ?
2011. szept. 16. 16:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk 7,8 volt


De hidd el a diéta nem vészes!


Megmondom őszintén, amióta ez volt (2,5 éves már lányom), a gonolkodásom is más, kerülöm a felesleges CH-ot.

Rájöttem, hogy minden agyo v an - cukrozva, jó részük feleslegesen.

Olyanban is van cukor- itt kimondottam a cukorra gondolok-amire nem is gondolnál.



Akinek terhességi cukorbetegsége volt, annak nagyobb az esély a 2-es típusú cukorbetegség kialakulására.

ráadásul nemkem nagymamás is az volt, apukám meg az.

2011. szept. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ez a 3. baba a 2 fiunál nem volt semmi gond ha 7,8 a határ akkor nem annyira rossz. diátázni fogok legalább nem hízok fel jobban.
2011. szept. 16. 16:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Mielőtt teljesen beijesztenének (nem kell hagyni!) 7,8 a határa ennek a vizsgálatnak. Tehát pont a felső határon vagy. Én vennék egy cukormérőt a helyedben, orvostól kérnék diétás tanácsot (bár a neten rengeteg van, főleg a reggelivel kell vigyázni)és ezt csinálnám a szülésig. Kaja után 1 órával nem szabad 7 fölé mennie, ez a lényeg. Úgy kell a diétát beállítani, hogy 7 alatt maradjon a cukid. De emellett a baba mindent megkapjon. Ehhez kell egy kis segítség az elején, aztán belejössz. Nagy baj nincs, de oda kell figyelni, hogy ne is legyen.

Amitől nagyon és hirtelen felszalad a cukor: tej, cukor, szénsavas üdítő, kenyér, panírozott cuccok, szőlő, szilva, banán, fehér rizs. Ezeket felejteni kell!

Nézz a neten ún. alacsony glikémiás indexű szénhidrátokat, amik lassabban szívódnak fel. Ezekből kell válogatni a kajádat a fehérjék mellett. Vannak fenn szénhidrát táblázatok, ez segíteni fog.

Ha nagyon kívánod az édességet, akkor vannak diétás sütik, amik gyümicukorból készültek. Ezekből lehet enni mondjuk uzsira alkalmanként. (délután nehezebben megy fel a cukor)

Gyümiből főleg az alma ajánlott, de egy szelet dinnye, körte, barack is lemehet, bár ez utóbbi több CH-t tartalmaz.

Mérd a cukrod otthon és ki fogod tapasztalni mi a jó.

2011. szept. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!