Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukorvizsgálat...

Terheléses cukorvizsgálat után magas lett az eredményem. Vannak tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
34 hetesen voltam a 2. vérvételen, az éhgyomri jó lett, a szőlőcukor után viszont 10,3 lett a cukrom. Befolyásolhatja az eredményt valami? Mennyire vegyem komolyra??
2011. aug. 22. 12:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon sok sajnos. Komolyan kell venni, fogsz kapni beutalót diabetológia szakrendelésre. Addig is diétázni kell, cukor, édesség, tészta, fehér kenyér elfelejtve.


7,3-ig jó a terheléses eredmény. Ami viszont jó hírem, hogy be lehet állítani szépen a cukrot diétával, esetleg inzulinnal, és akkor semmi baja nem lesz a babónak. A diabetológián mindent elmondanak.

2011. aug. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is ilyen eredményem volt a kislányommal való terhességemnél. Nekem 160 gr-os szénhidrátdiétán kellett élnem (amúgy vékony vagyok 52 kg, csak a terhesség hozta ki a cukrot, nem túlsúly!!). Kórházban állították be a diétámat ennyire, ez egy napra, 6 étkezésre volt elosztva..:-(( Nagyon kemény volt! De szülés után visszaállt a cukrom és a második terhességemnél már nem jött elő a magas cukor! Egyébként amit nekem is mondtak igyál sok-sok mentes vizet legalább 2 litert ez leviszi a cukrot, tisztítja a vért, valamint málnalevél tea is nagyon jó, ezt pont a 34. hét végétől isszák a méh izomzatára is, ami megkönnyíti a szülést is és állítólag a cukrot is elég szépen leviszi! Remélem tudtam hasznos tanácsot adni!

Egy 3 éves kislány és egy 22 hós kisfiú anyukája

2011. aug. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Ma kezdek reggel egy vérvétellel, aztán jön a többi.. :) Szerencsére már csak 6 hét van a baba születéséig :)
2011. aug. 23. 05:35
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat, most már én is 160 g-os diétát nyomok :) Szerencsére már csak hat hét van a baba születéséig, azt majdcsak kibírom valahogy :) Köszi!
2011. aug. 23. 12:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Érdemes venni, vagy kölcsönkérni egy cukormérőt és ezzel otthon te is be tudod állítani, hogy mi a legjobb, mikor alacsonyabb, mikor magasabb a cukor. Emellett, ha még bírod, akkor kaja után egy kis séta és le fog szépen menni a cukrod a mozgásra.

Ki fogod bírni ezt a pár hetet, reméljük, hogy utána visszaáll a normálra. Boldog babavárást!

2011. aug. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!