Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a lelkiismereti kérdésről? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Fiatal házasok vagyunk (én 26, férjem 25 éves), van két gyerekünk, szeretnénk majd harmadikat, de én most úgy érzem úgy 4-5 évig nem akarok következőt. De! Katolikusok vagyunk, elég komolyan vesszük a vallásunkat, viszont az egyház védekezéssel kapcsolatos elképzeléseivel nem igazán tudok mit kezdeni. A gyóntatóm azt mondta -amikor ezt a témát felhoztam-, hogy nálunk csak a naptármódszer jöhet szóba, de nem menstruálok (szoptatok) nem hiszem, hogy nyomon követhető a peteérésem. Másrészt utánaolvastam a módszernek, és nem igazán győzött meg...

Az érdekelne, hogy vannak-e itt olyan anyukák, akiknek mást mondott egy egyházi személy? Meg az is érdekelne, hogy mit tennétek a helyemben!


2011. okt. 21. 14:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen katolikusok vagytok (görög-e vagy római).

De tudtommal- római kat. vagyok- nálunk már liberálisabbak a gyerekvállalás terén.

Már rég nincs a "Bízzuk a Jóistenre" dolog, engedett bárminemű módszer, amiből nem lesz 8 gyerek.

A reformátusoknál is ez van, és az összes felekezetnél-tudtommal. Az ész háttérbe szorítja már a sok homályos utalást. Gyermek kell, de nem "gyártósoron", ha a szülők szeretnének együttlenni.

Úgy tudom, a baptistáknál van ez még meg, most jutott eszembe, ott nem szabad védekezni. De a katolikusoknál (már) nincs ilyen.

2011. okt. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Meg tulajdonképpen nem is értelek, akkor nagy vallási előírásoknak mégis szeretnétek ellentmondani, nem ezért ez a kérdés?

Amúgy kicsit bolhából elefántot dolognak érzem, ne haragudj, nem lesz ott a gyóntatód hogy van-e védekezés vagy nem, :) és nem emlékszem bárminemű fő vagy egyéb bűnre, ami erről szól.

Az abortusz természetesen bűn az egyház szemében, de ott már egy megfogant életről beszélünk.

2011. okt. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Evangélikus vagyok, és az sokkal emberközpontúbb, mint a katolikus. Ebből ne csinálj lelkiismereti kérdést.

Elmesélek egy rövid történetet, talán segít abban, hogy a vallás mellet is ésszerűen tudj dönteni. Mint írtam én evangélikus vagyok, férjem r. katolikus. Az esküvőnk ökomenikus volt, de katolikus templomban tartottuk. Emiatt, hogy ott tartottuk, a férjemmel a katolikus esperes aláíratott egy olyan papírt, hogy kötelező a gyerekeknek katolikusnak lenniük. Szerinted ezt Jézus vagy Isten akarta így? Nem. A gyerek evangélikus lett, pedig az én lelkészem nem szólt semmit, de láttam rajta, hogy magában nagyon elítéli ezt. Ez az egész csak egy pap megnyilvánulása nálad is, olyan emberé, akinek családja sincs. Szóval ha vallásos is vagy, akkor sem kell ilyen szigorú előírások szerint élned, és én sem tudok róla, hogy tiltva lenne a védekezés - nem a sötét középkorban vagyunk! Az óvszer egyébként nem lehet megoldás esetetekben? Az nekem olyan köztes megoldásnak tűnik.

2011. okt. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Megszakítással védekezni csak lehet! Mi úgy védekezünk 7 éve, és nem estem teherbe így sosem.


Ami az egyházak hozzáállását illeti pedig elég durvának tartom. Azért hadd legyen már némi befolyásod a saját életedre neked is! De én nem vagyok vallásos, máshogy állok hozzá.

2011. okt. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A dolog "érdekessége" még az, hogy anyósom (akinek 7 gyereke van és hasonló nézeteket vall, mint a gyóntatóm), az utóbbi időben minden egyes alkalommal elmondja, hogy az esküvői eskü szövegében (róm. katolikus) az van, hogy elfogadjuk a gyermekeket, akikkel a Jóisten megajándékoz és azt mi nem dönthetjük el, hogy mikor akarunk ajándékot kapni... Egyébként vele nem osztottam meg természetesen az aggályaimat(amit a kérdésben leírtam), de ő valamiért fontosnak tartja az "okításunkat"... Szóval ezért is érdekelnek a vélemények... Hogy most én vagyok tök hülye vagy azért jogos, ha tervezünk és nem csak úgy "majd a Jóisten eldönti" alapon állunk ehhez a témához.
2011. okt. 21. 17:12
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én református vagyok. A lelkész annó azt mondta, hogy mindent lehet ami nem a már megtermékenyült petesejtet vagy magzatot károsítja. Például a felesége is fogamzásgátlót szed (már van 4 gyerekük). Azt mondta, lehet, hogy sokan nem értenének vele egyet, de szerinte Isten nem akarhatja azt, hogy egy gyerek éhezzen, nyomorogjon, de ha egy családban két minimálbéres szülőre 8-9 gyerek jut akkor mégis így lesz.

2011. okt. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Off:

Valaki, aki vallásos, magyarázza már meg nekem, hogy mi a baj pl az óvszerrel. Sehogy nem értem.

2011. okt. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Semmi logikát nem látok abban, hogy az óvszer miért tilos, hiszen a naptármódszer is arra irányul, hogy ne legyen gyerek. Csak utóbbi számomra nem tűnik túl megbízhatónak. Egyébként elvileg azért tilos minden védekezés, mert a szexuális együttlétnek (házasságban) mindig a gyereknemzést kell "szolgálnia".

Csakhogy szerintem vannak az embernek határai és tudnia kell mennyi gyereket bír...

2011. okt. 22. 08:13
 9/11 anonim ***** válasza:

a szexuális együttlétnek (házasságban) mindig a gyereknemzést kell "szolgálnia".

Már ne haragudj de ez egy éktelen nagy baromság.A szexuális együttlét a 2 ember közti szerelem szeretet gyengédség kifejezésére szolgál.

2011. okt. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szerintem is baromság; amit leírtam a kat. egyház hivatalos álláspontja a házasságon belüli szexuális együttlétről...
2011. okt. 24. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!