Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikortól jelentkezhetnek a...

Mikortól jelentkezhetnek a terhesség első tünetei?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon rendszertelen a menstruációm,ezért egyáltalán nem tudom kiszámolni,hogy mikor van peteérésem.Még csak most kezdtünk bele a dologba,ezért egyáltalán nem figyeltem semmilyen tünetet,nem ellenőriztem a nyálkát és a testhőmet sem mértem.A következő mensim 28.-án várható,de persze nem biztos,hogy akkor fog megjönni,mert van,hogy heteket is késik.Az előző mensim óta nem védekezünk.Nem tudom,hogy esetleg megfoganhatott-e már a baba és lehetséges-e,hogy már terhességi tünetek jelentkezzenek nálam.2 napja borzasztóan fáj a fejem és hiába alszom rengeteget nagyon fáradtnak érzem magam,valamint 15 percenként járok pisilni.Lehetséges,hogy ilyen korán jelentkezzenek terhességi tünetek,vagy ez valami más miatt lehet??A tesztelés még túl korai szerintem,úgy gondolom,hogy ráérek akkor tesztelni,ha nem jön meg időben.
2011. okt. 22. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
A terhesség első gyanú jele a havi vérzés elmaradása. Október 28-ig még van egy hét, szabályos ciklust feltételezve ha sikerült is kb. a beágyazódás esik erre az időszakra. Ilyenkor még nincsenek és nem is kell lennie semmi féle tünetnek. A terhességgel összefüggő tünetek jellemzően 1-2 héttel a havivérzés elmaradása után szoktak kezdődni. Ezek a tünetek egyénenként igen nagy szórás mutatnak (A gyakorlatilag semmitől a folyamatos rosszul létig bármi lehet. Sőt ugyanazon ember két terhessége is alapjaiban lehet más a tüneteket tekintve) Ha a rendszertelen ciklus azt jelenti,hogy 40 nap körüli vagy annál hosszabb ciklusaid vannak akkor még abban sem lehetsz biztos, hogy van peteérés.
2011. okt. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia

szerintem várd meg a elmaradt menszit, és ha továbbra sem jön meg (remélhetőleg)akkor tesztelj.

nekem 1 héttel menszi előtt már voltak bőven tüneteim,

nem is kicsik: bő fehér folyás, émelygés, de legfőképp nálam a folyás volt jellemző, ebből már gondoltam hogy talán baba van dologban,

de sok kismamánál a gyakori pisilési inger utalhat babára,


szóval a legegyszerűbb ha megvárod a 28-át :)

minden jót

1,5 éves kislány anyukája

2011. okt. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nekem mindig elég sok folyásom van,tehát erre nem hagyatkozhatok.Viszont kb 3 napja borzasztóan fájnak a melleim és nagyon megduzzadtak.Mensi előtt szokott ilyen lenni nálam,de nem ilyen hamar,max 3-4 nappal mielőtt megjön.

Nagyon várom már,hogy csinálhassak egy tesztet,de ha esetleg negatív lesz,akkor sem keseredek el,hiszen ez még csak az első próbálkozós hónap volt!!:)

2011. okt. 23. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!