Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tanácsoltok, hogy leküzdje...

Mit tanácsoltok, hogy leküzdjem a terhességgel illetve a szüléssel kapcsolatos félelmeimet?

Figyelt kérdés
2010. márc. 18. 18:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Terhességemet szelíden, de végigparáztam . A szülésem hosszú vajúdás után nagyon fájdalmas volt. Mégis bármelyik napon teherbe esnék újra; mert az a tudat, hogy egy kis életet hordozol, meg amikor először látod uh-n, meg ahogy rugdos, fejlődik....na, az ÉLMÉNY!:) És hát most is itt van a baba/már kint/, fejlődik, önállósodik, akarta van- minden nap újdonság vele :))
2010. márc. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Mitől, illetve miktől félsz?

2010. márc. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egyszerűen ne a negatívumokra koncentrálj hanem arra hogy egy csobdálatos gyermeked lesz.És ezért bármire képes vagy!
2010. márc. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
szia, köszi hogy írtál! Már nagyon szeretnék kisbabát, de mikor belegondolok hogy anyuka legyek teljesen megíjedek, hogy mi lesz velem a 9 hónap alatt, tudni fogom -e hogy mit kell csinálni, hogy fogom kibírni meg ilyesmi. Sajnos szüleim nincsennek, bár van 3 nővérem mondják hogy segítenek mindenben, a párom sokat dolgozik, és mindenek ellenére egyedül érzem magam. Az a baj hogy annyira be tudom magam paráztatni szinte rosszul tudok lenni:( olyan szörnyűnek tünik belegondolni mi fog történni, mert sajnos mindig a rosszra gondolok. mit csináljak szerintetek?
2010. márc. 18. 19:01
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat!!!!!!
2010. márc. 18. 19:02
 6/13 A kérdező kommentje:
Különben szeretek másokkal beszélgetni ezekről a dolgokról, mert akkor valahogy megnyugszom, és hogy nem is olyan rossz mint amilyennek gondolom, de ez az érzés elmúlik és jönnek a negatívumok:((((
2010. márc. 18. 19:05
 7/13 anonim ***** válasza:

A félelem leggyakoribb oka a tájékozatlanság, az ismeretlen, a félelemre a legjobb gyógyír a tudás, a tájékozottság. Tudj meg minél többet a terhességről, a szülésről, főleg ezek JÓ oldalairól.


Én szívesen böngészek itt a születéstörténetek között: [link] Hátha neked is használ.


A szülésre pedig javaslom Ina May Gaskin: Útmutató a szüléshez című kiváló könyvét. Ebben is van rengeteg pozitív születéstörténet, és az egész könyv nagymértékben segít legyőzni a szüléstől való félelmet - egyszerűen azzal, hogy megerősít abban: a női testet arra találták ki, hogy TUDJON SZÜLNI.

2010. márc. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia! Ne parázz:) nagyon csodáálatos és szép dolog a babavárás:) Próbáld meg azt, hgoy kiválasztasz egy kellemes zenét, valami lassút, és a zenehallgatás alatt csak arra gondolsz, ami jó érzéssel tölt el.


Értem ez alatt, hogy simized a nagy pocidat, igaziból is megteheted, persze hozzáképzelheted, hogy nagy:) és hogy egy élet mocorog benned, egy szivecske dobog a pocidban.


Képzeld el, hogy magadhoz öleled, amikor megszületett:) (köztes részeket nyugodtan hagyd ki)


Játssz el a gondolattal, hogy miket fogtok csinálni egész nap, hogy megszoptatod, ha éhes, ha nagyobb kimentek a játszótérre hintázni... stb.


A szülésen ne parázz addig amíg el nem jön:DDD én ezt választottam:) meg azt, hogy megfogadtam, hogy mihelyst megszületik a kisfiam, onnantól letojom mindenki hülyeségét, és bízni fogok az anyai ösztönömben. Ezidáig bejött mindig:)


De a legjobb, ha csak arra gondolsz milyen jó lesz minden:) Egy új családtag érkezik,mindenki boldog, sok gratuláció:) Én hónapokkal előtte már elképzeltem, hogy ott van a pocimban a baba, igaz nekem egy meddőséggel is szembe kellett néznem, emiatt csináltam ilyen "gyakorlatokat".

Amikor meg pánikoltam, hogy mi lesz bébivel- mert nem volt teljesen egyszerű a babavárás- nagyon féltettem a görcsölésekkor, akkor meg csak arra gondoltam, hogy milyen jó, hogy még a hasamban van, mennyire szeretem őt már most. Semmi másra:) Meg arra, hogy még x hónapig bent is marad, ugye az is fontos, hogy elegendő ideig maradjon a pociban:)


remélem segítettem:))

2010. márc. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja, és még annyit, hogy én minden gondjával bajával imádtam az egészet:) akkor is, utólag is, és remélem még egyszer megadatik, hogy átélhessem újra az egészet:)


(előző is én voltam)

2010. márc. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A 2. válaszoló voltam (aki kérdezett :))

Nyilván Te nem vagy és nem leszel olyan helyzetben, mint én, de előrebocsátanám, hogy a kisfiam apja, amikor megtudta, hogy várandós vagyok, lelépett. Szóval tudom, mi a magány, és az, hogy egyedül kell megoldani dolgokat.


Mégis, a 9 hónap és az utána következő évek (a kisfiam lassan 4 éves lesz) miatt igazán boldognak érzem magam - egyszerűen azért, mert átéltem, és mert velem van a kisfiam. Ez egy olyan dolog (a várandósság és az anyaság), amiről hiába nézel filmet, hiába mesélik el mások (bár én a tapasztalatcsere nagy híve vagyok :)) - ezt át kell élni, hogy fogalmad legyen róla. Szóval ebben hasonlít pl. a bázisugrásra, de abban már nem, hogy ott tényleg egyedül rajtad áll mineden. Várandósként/ anyaként pedig melletted van: védőnő, orvosod, férjed, tesóid, gondolom, barátnőid... és van időd. Ne most gondolkodj még a szülésen -a 9 hónap alatt nem csak a baba növekszik, és fejlődik benned, Te is felkészülsz fokozatosan a szülésre.

És amikor az ultrahangon megátod majd a babódat, mikor érzed, hogy megmozdul (18-20. hét körül) onnantól fogva már egészen valóságosnak fogod látni, és ettől rengeteg erőt kapsz. (velem így történt).


Ha elfogadsz egy őszinte jótanácsot, s mindig a legrosszabbra gondolást próbáld abbahagyni; biztos hallottál már az önmagát beteljesítő jóslatról... ez később is hasznos lesz - a folyton túlzottan aggódó, mindnetől óvó szülők gyermekeivel mindig történik valami...


Nem állítom, hogy anyának lenni mindig könnyű, de azt igen, hogy a legszebb dolog az életemben, hogy anya vagyok.

2010. márc. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!