Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi is pontosan az ovulációs...

Mi is pontosan az ovulációs fájdalom? Részletesen ha lehet.

Figyelt kérdés
2009. máj. 4. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ovulációs fájdalom, a petefészeknél érzett szúró érzés, nyilalás. Amikor ez megtörténik, akkor közel van az ember az ovulációhoz. Valaki konrétan azon a napon érzi hogy szúr neki, amikor megtörténik az ovuláció. Valaki már azt megelőzően is érzi.


Illetve érezhet az ember peteérés után. Olyankor már a sárgatest irritálja a petevezetéket. A tapasztalatok alapján ilyenkor nem szúró, hanem inkább nyomást éreznek a petefészek tájékán.


És van akinél ez a fájdalom babát jelez, több nappal a peteérés után.

2009. máj. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan volt az ovulációt megelőző este, mintha egy nagy teniszlabdát préseltek volna bele a petefészkembe. Tüsszentésnél, köhgésnél végig azt hittem megreped. Előtte és utána se fájt semmim.
2009. máj. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem mensikor sosincs fájdalmam. annál inkább az ovulációkor. Először szúró fájdalom,én kicsit puffadok is ilyenkor,majd feszítő érzést érzek az alhasamban. Ilyenkor a tüsszentés,a lépés,de még sokszor egy székre leülés is fájdalmas. Nekem pl.most volt ilyen péntekről-szombatra virradó éjszaka,reggel kellett mennem uh-ra,ahol a szerdán még meglévő tüszőmből egyértelműen szombatra ovuláció lett,mert az uh.on már csak a helyét látta a doki. remélem tudtam segíteni.
2009. máj. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is érzem a szúró, nyilaló, feszítő érzést kb. 1 hétig, most ovu teszttel is követtem és érdekes, hogy amikor azt gondoltam, hogy már megvolt az ovuláció, mert már nem az a szúró érzésem volt, hanem egy megkönnyebbülés és valami fura petefészek fájdalom, de aznap este az ovu teszt még mindig + volt és csak másnap lett -. Ez így nézett ki:

Első + ovus nap, hő: 36,3, szúrós fájdalom

Második + ovus nap, hő: 36,5 fura petefészek fájdalom

Első - ovus nap, hő: 36,8 már nem érzek semmit

Szóval nem tudom, konkrétan melyik nap volt az ovulációm.

2009. máj. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!