Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan számolhatom ki a...

Hogyan számolhatom ki a szülés várható időpontját ha tudom mikor volt kb. peteérésem?

Figyelt kérdés

Van egyáltalán erre valami "egyenlet".Mert késői pé-m volt, tehát szerintem a rendes kalkulátorok használata nem jó.Csak szeretném tudni,hogy ha most összejött esetleg akkor mikor baba lenne.

Köszi a válaszokat!


2009. máj. 5. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:

a valószínű teherbeesés napjához adj hozzá 266 napot

(nekem így számolva a 268-ik napra esett, tehát ez a legpontosabb)

2009. máj. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség időtartamát nem a vélt fogamzáshoz, hanem az utolsó menstruáció dátumához számítják. A neten több helyen találsz erre vonatkozó kalkulátor, egyébként 40 hetet kell előre számolni. Ha az ultrahangon mért méretek nagyon eltérnek az utolsó vérzéshez számított terhességi korhoz, akkor szoktak pontosítani.
2009. máj. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Vagy számolj le a teherbeesésedtől kezdve visszafelé 3 hónapot,és adj hozzá 7 napot!pl.: ha a teherbeesés 2009.május 10. akkor a várható születés 2010.február 17.!!!
2009. máj. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!