Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bipoláris zavarral küzdő nő...

Bipoláris zavarral küzdő nő vállalhat terhességet?

Figyelt kérdés
Úgy értem, mennyi az esélye annak, hogy szülés utáni depresszió alakul ki nálam? Nemrég diagnosztizálták nálam ezt a betegséget, amit pár éve már sejtettem is. Azt meg pár hete tudtam meg, hogy terhes vagyok. Félek, hogy veszélyt jelentenék saját magam és a baba számára is. Félek, hogy így nem lennék alkalmas erre az egészre.
2011. nov. 1. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Nem vagyok pszichológus/pszichiáter, de szerintem ez nem ok arra, hogy ne tartsd meg a babát. Konzultálj az orvosoddal, hogy a terhesség alatt milyen gyógyszereket szedhetsz, ill. utána a szoptatás alatt, de szerintem ha fokozott orvosi ellenőrzés alatt vagy a szülés környékén utána meg rendesen szeded a gyógyszereidet, akkor nem lesz semmi probléma. Remélhetőleg a családod melletted van, és segítenek.
2011. nov. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
29%

Szia!

Én szedek gyógyszert terhesség mellett,(előtte is) és megnyugtattak, hogy amit szedek, annak nincsen hatása a babára.

Szoptatás alatt azonban nem tanácsos szedni, mert kiválasztódik anyatejben.


Gyógyszer nélkül még a lakásból sem megyek ki, olyan szorongásom van, szóval boltba sem, sehova.

Nekem mindenképpen szednem kell, így boldog vagyok :)

2011. nov. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

én vagyok megint! azt írják a szaklapok, hogy a depressziósoknak sokkal többet árt, ha nem szedik a gyógyszert!!!

főleg a szorongások miatt, esetleg nem mennek dokihoz, vagy az idegességtől elvetélnek, szélsőséges esetben öngyilkosság, szóval bármi!


Szóval nyugi szerintem, a pszichiáter pontosan tudja, hogy mit lehet szedni, és mit nem, feltétlenül konzultáljál vele!


Én a Velaxint szedem!

Minden jót!

2011. nov. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Szia! Remélem nem lesz bántó, amit írok, de gondolom, őszinte válaszolat vársz a kérdésedre! Egy kisbaba megszülése, és főleg az utána következő időszak, a gyermekágy, a baba ellátása és a kisgyermek nevelése egész és harmónikus embert kíván-még panasz nélküli, jó passzban lévő nőket is sokszor megerőltet, vannak bizony nehéz időszakok, és a kisbaba ilyenkor sem szenvedhet kárt figyelemben, szeretetben. Én nem tudom elképzelni, hogy ha most, baba nélkül is ilyen gondod van, hogy fogsz tudni úgy felnevelni egy kisbabát, hogy se Te, se a baba, se a férjed (ez is nagyon fontos!) ne szenvedjék meg...Ne haragudj, amiért leírtam a véleményem, de én a helyedben várnék, amíg olyan időszak jön el az életemben, mikor már magam mögött tudtam ezt a pszichés zavart, és teljes szívvel-lélekkel, kiegyensúlyozottan, gyógyszerszedés nélkül tudnék babát vállalni.
2011. nov. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2011. nov. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én küldtem a linkeket. Bocsánat, nem akartam ilyen bunkó lenni, hogy csak belinkelem, s nem írok mást, de míg apa fürdetett, gyorsan elküldtem, majd gondoltam, altatás után még írok neked. De bealudtam én is. Bocsánat.

Szóval a családunkban sajnos örökletes az erre való hajlam, édesanyámnál 35 éves kora körül jelentkezett a betegség, a nővéremen - szerencsére nem bipoláris, "csak" mély depresszió - szülés után, s a mai napig gyógyszerrel kell szinten tartania magát, pedig már 10 éves is elmúlt a gyermeke. Nálam is jelentkezett egy enyhe depresszió szülés után 1 évvel, de ez nem kimondottan a gyerekszüléssel volt kapcsolatos. Most pedig én is rágódom, hogy bele merjek e vágni még egy várandóságba, hiszen látom, mit él át anyukám és a testvérem is. Szóval félig-meddig tisztában vagyok ennek a betegségnek a lényegével, s épp ezért megértem, hogy aggódsz.

De akármennyire is átérzem a helyzetedet, ezt a kezelőorvosoddal kell megbeszélned. Hogy milyen fázisban vagy, hány és milyen jellegű epizódod volt már. Tudom, hogy így még nehezebb, hogy már a pocakodban van. Ahogy a szüleimet és a nővéremet látom, a legfontosabb kérdés az, hogy a férjed hogy viszonyul a betegségedhez. Elfogadja-e vagy tagadja, érti-e, hogy mi ez az egész, képes-e téged irányítani (értsd: orvoshoz menetelre rávenni, mert ugye van egy fázis, mikor tagadjuk, hogy megint elindultunk a lejtőn), észreveszi e az apró jeleket, mikor kezdesz a normál állapotból kilengeni. Nem akarlak megijeszteni, de hidd el, nagy szükséged lesz rá. Nem lesz egyszerű megfelelni egy kisbaba (és a saját) elvárásai(d)nak, rengeteg segítségre lesz szükséged, mind fizikai (hogy tudj pihenni, mert a kialvatlanság veszélyes lehet), mind lelki segítségre (pl. ha le kell mondanod a szoptatásról gyógyszerek miatt). Egyedül ezt (a terhességet, a szülést, a gyermekágyat és az életfogytiglanig tartó gyereknevelést) ilyen betegség mellett nagyon nehéz végigcsinálni. DE (!!!!) hidd el, együtt meg tudjátok teremteni a gyermeketek számára (akár vállaljátok ezt a babát, akár a későbbiekben "szánjátok rá" magatokat a családalapításra) azt a szeretetteljes, gondoskodó családi lékkört, ami az ő egészséges nevelkedéséhez szükséges. Csak legyen melletted egy TÁRS és egy orvos is folyamatosan.

2011. nov. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

15:44 Nem voltál bunkó, ezekkel én is tisztában vagyok, épp ezért érzem teljesen tanácstalannak magam. Lelkileg pont most élem át az egyik legmélyebb időszakot, és örülnöm kéne ennek az egésznek, de nem tudok teljesen. Rengeteg dolog van, mi bizonytalanságban tart, a saját lelkiállapotom is, stb. Az előző íróknak is igazuk van, az is igaz, hogy ez nem ok arra, hogy ne tartsam meg, de számításba kell venni ugye mindent.


10:48 Én rettenetesen félek ettől az egésztől, mert most is padlón vagyok, lelkileg totálisan meg vagyok zuhanva, s félek, hogy a baba születése után ezt még rosszabb lehet majd. Nem akarom kitenni őt semmi ilyesminek, és abban is teljesen biztos vagyok, hogy egyedül semmiképp nem tudnám végigcsinálni.

Köszönöm a linkeket egyébként, megnézem őket, és a tanácsokat is, mind nagyon rendesek vagytok, sokat segítettetek ezzel is. :)

2011. nov. 7. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!