Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az elmúlt egy évben három...

Az elmúlt egy évben három missed abom volt. Talán kromoszóma transzlokáció, esély a beültetés. Férjem viszont nem hajlandó felvállalni az ezzel járó dolgokat. Mit tennétek? Vágyom a gyerekre-bár hála istennek már van egy.

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha az én férjem nem lenne hajlandó bevállalni a vizsgálatot (ami az ő esetében elég egyszerű, és fájdalommentes, nem úgy mint a nőknél), akkor ezt úgy venném, hogy nem is igazán akarja azt a gyereket. Olyannak meg nem szülnék, aki nem vágyik rá.

Bocs, tudom nyersen hangzik, de ez a véleményem.

2011. nov. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tudja pontosan milyen "dolgokat" kell vállalnia? Legalább arról próbáld meggyőzni, hogy a konzultációra menjen el veled az orvoshoz. Ott nincs se vizsgálat, se "dolgok", csak egy szakszerű tájékoztatás az esélyekről, és lehetőségekről.

Ha erre sem hajlandó, illetve tisztában van a problémával, akkor valószínűleg tényleg nem akar -annyira - gyereket mint te. Vagy úgy gondolja, hogy ha egyszer sikerült, sikerülni fog újra, ha eljön az ideje.

2011. nov. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálad néztek már inzulinrezisztenciát? Ez is okozhat magzati elhalást, vetélést.
2011. nov. 4. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy én 32 vagyok, a férjem már 38, és sajnos ő már a korára hivatkozik, hogy mire lenne gyerek, ő már 40 lenne. Másrészt úgy gondolja- és sajnos tényleg ilyen a gondolkodása-, hogy csak az a "gyerek", amelyik természetes úton fogan, neki nem kell "csészés" gyerek/ merthogy elcserélik az embriókat/
2011. nov. 4. 07:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha találnak is valami problémát, az nem jelenti azt, hogy rögtön lombikra kell mennetek. Lehet hogy a férjed spermájában van valami baktérium, és ez okozta a missed ab-okat. Ilyenkor az is elég lehet, ha ezt kikezelik, és utána természetes úton lehet gyereketek.
2011. nov. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Én sajnos rutinos lombikos vagyok, de azt látom, hogy olyan precízen megy minden, hogy nem valószínű, hogy elcserélnék az embriókat. :-)

Inszemkor majdnem orrba vágtak a fecskendővel (ezzel juttatják a méhbe a spermát), amin a párom neve állt, hogy biztosan az-e! :-))

És a beültetés előtt megkérdezik a nevedet, hogy biztosan minden stimmeljen! :-)

Gondolom, az elcserélt embriók tönkretennék az intézmény jó hírét, így erre nagyon-nagyon vigyáznak!!

:-)

Én úgy érzem, a párodnak inkább a saját férfiasságába vetett hite csorbulna, ha lombikbabátok lenne, ezért tiltakozik. Talán ha elmagyarázod neki, hogy ettől semmivel sem kevésbé férfi, beadja a derekát. :-)

2011. nov. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Már csak emiatt is érdemes lenne meghallgatnia egy szakembert. Ugyanis valóban lehet olyan kromoszóma probléma, ami csak bizonyos nemű utódnál jelentkezik. Ilyenkor az ellenkező nemű gyerek "létrehozása" a megoldás, amit a természet véletlenszerűen tud csak produkálni, mesterségesen viszont tudatosan lehet irányítani. Más kérdés, hogy ha a kora miatt sem vágyik mindenáron még egy gyerekre, akkor valóban nem lesz könnyű rávenni az együttműködésre.:-((
2011. nov. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Vágyik- vágyott ő gyerekre, csak talán az a baj, hogy én úgy gondoltam, hogy legalább 4 év legyen a tesók között, plusz megvártam, míg a munkahelyemen véglegesítettek. Nem is lett volna probléma, ha sikerül az " első" kistesó, ő már fél éves lenne. Szerintem nem valószínű, hogy mind3 gyerek azonos nemű lett volna, bár én nekem is eszembe jutott a 2. missed után. Egy a lényeg, le vagyok törve, mint a bili füle.
2011. nov. 6. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!