Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Más is van így ezzel? Nem...

Más is van így ezzel? Nem merek újra belevágni a 9 hónapba, a szülésbe.

Figyelt kérdés
10 hónapos a kislányom. Párom nagyon szeretne még egy babát, és régebben a kislányunk előtt én is. A terhesség nem volt olyan vészes, nem nagyon fájt semmim, az állandó hányást leszámítva pozítiv élmény volt. A szülés is gyorsan ment, bár nem volt egy leányálom. Lányunk gyönyörű, egészséges, szépen fejlődik. Annyi változott hogy nem merek újra belevágni a 9 hónapba, a szülésbe. Miért?
2009. máj. 7. 14:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy csak most érzed még korainak? Sokan félnek a túl kis korkülönbségtől.
2009. máj. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem a korkülönbség miatt félek, mert szerintem az nem lenne gond, elég sok segítségem van. Konkrétan a terhességtől, szüléstől félek úgy mint a tűztől. Pedig tényleg, semmi kibírhatatlan élményem nem volt.
2009. máj. 7. 14:45
 3/9 anonim ***** válasza:
hát akkor ne vágj bele, ha ennyire elenne vagy! várj még egy kis időt, aztán majd meglátod...
2009. máj. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Nekem 6 év kellett mig a második gyerekemmel terhes lettem.Pedig én is szeretem a gyerekeket , de nem tudtam volna mit kezdeni két kisgyerekkel.Most a kisebbik lányom 6 a nagy 12 évesek és szeretnénk egy harmadikat.
2009. máj. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor vállad be ha tested lelked úgy kívánja.Ha bármelyik ellenkezik ne kisérletezz mert megbánhatod.
2009. máj. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is 7 év kellett mire úgy gondoltam jöhet a következő. Nálam a szülés rossz élmény volt, így ezért is és vágyat sem éreztem rá.

Valahogy úgy gondoltam, hogy csak a lányommal szeretnék foglalkozni, kiismerni, kiélni Vele a mindennapokat és nem megosztani a szeretetemet. Nem ilyesmi van Nálad is?

Aztán 8 év korkülönbséggel megszületett a fiunk, most 2,5 éves és már pocakban is a 3. babánk. Rájöttem, hogy alaptalan volt a félelmem, ezért jön most ilyen gyorsan a harmadik.

Megvan a nagy korkülönbségnek a maga előnye, de nagy hátránya is van: úgy érzem két egyke gyereket nevelek.

Jobb ha ennél kisebb az a korkülönbség, hogy több közös játék-pontjuk legyen.

Várjál, amíg úgy nem érzed, hogy jöhet a következő. Addig semmiképp ne vágj bele.

2009. máj. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én most várom az elsőt, de így is nagyon parázok az egésztől

és még nagyon az elején vagyok pedig. még csak a héten kezdődött a rosszullétes időszak.

2009. máj. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudat alatt szorongás bújik meg. Talán egy kicsit "pihenned" kellene. Maximálisan leterhelhet az állandó gyerek"felügyelet", kimerülhettél. Nincs semmi baj, csupán nem vagy felkészülve egy újabb 1000%-os teljesítésre... ami a következőt takarja: a kicsi lányod ellátása + a párodra való odafigyelés + a háztartásvezetés +++ még egy újabb terhesség és a szülés utáni 24 órázások... Apunak azért könnyebb, valljuk be!
2009. máj. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 9 év a korkülönbség a 2 gyerek között, egyszerűen akkor éreztem úgy, hogy jöhet a következő.

Kis korkülönbséget amúgy sem akartam.

A másodiknál is féltem a szüléstől, talán azért, mert tudtam mi vár rám.

Sőt inkább a szülés következményeitől (szétrepedtem, véreztem, varrtak kívül-belül), ami sajnos ugyanúgy megismétlődőtt.

Mind két gyerek nagy baba, fiam közel négy és fél kiló, lányom 4. Ő most 2 hónapos.

2009. máj. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!