Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért ilyen igazságtalan az...

Miért ilyen igazságtalan az élet? Aki csak játszadozik, az teherbe esik, akinek meg szive vágya egy pici baba, annak nem sikerül!

Figyelt kérdés
Újabb sikertelen hónap van mögöttünk, a tegnapi 36,9ről ma 36,6ra esett a hőm, már azt is érzem, hogy kb fél óra és a menzim is megjön. Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy aki nem akar, sőt felelőtlenségből esik teherbe, miért adja meg a sors neki azt a csodálatos lehetőséget, hogy gyereke szülessen? Mi, akik szeretjük egymást, összeházasodtunk, családot szeretnénk, nekünk nem sikerül. Pedig olyan szeretetet kapna a picúr! Tőlünk nem messze lakik egy nő, 26 éves, a szülei örökbe fogadták, mert nem lehetett nekik gyerekük. Ez a nő kicsapongó életet él már vagy 10 éve, össze szedett 2 gyereket (mert neki születhetett), akiknek csak a Jó Isten tudja, ki az apjuk. Ki neveli a gyerekeket? Hát a nagyszülők! Komolyan mondom, meg tudnám folytani ezt a nőt egy kanál vízben! Adna hálát a sorsnak, hogy lehet gyereke, nem tovább lökni a szüleinek, hogy "Ne..., itt van neveld!" Szerintem a szüleinek sem lehet valami jó érzés. Lenne egyszer már igazságosabb a sors velünk!
2009. máj. 8. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ne azt nézd, hogy másnak lehet és van pedig nem becsüli a lehetőséget.Ez nem szép dolog, bár tudom, hogy el vagy keseredve, de nem miattuk nem esel teherbe.Menjetek el meddőségi központba.Nekünk is így sikerült.
2009. máj. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Szia! Mintha csak én írtam volna teljesen ugyanígy érzek mint te. A sok cinikus megjegyzést sem szeretem, hogy majd ha neked is lesz gyereked.. ha valahova elmegyünk akkor pedig: könnyű annak akinek még nincs gyereke ráér ilyesmire, mindez olyanoktól akik tudják, hogy próbálkozunk a babával!! Én is azt látom, hogy aki kidobja, veri, nem törődik vele annak lehet bármennyi gyereke, mi akik pedig szeretnék nem jön. Az pedig hogy ne görcsöljünk rajta hülyeség, mert a múlt hónapban rengeteg elfoglaltságom volt, hétvégén mindíg mentünk eszembe se jutott a baba, mégis megjött és nem sikerült!! Nos én legalábbis hétfőn megyek az orvoshoz, összeszedem magam és határozottan kérni fogom a ciklus elejei és végi hormonvizsgálatot és a többit!! Mert ugye a doki csak mosolyog, hogy próbálkozzunk nem kellenek vizsgálatok mert 10 hónap az nem sok,(persze magánrendelésre járok) akkor sem ha PCOS-m van mert a ciklus szabályos és peteérés van, na és gondolom a hormonvizsgálat drága! De ne rajtam spróoljanak aki rendesen fizeti a tb-t és mégcsak kórházban sem voltam soha, persze a kisebbség azért ingyen is igénybe vesz mindent. Úgyhogy határozott leszek!!!
2009. máj. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Most ne bántódj meg és ne essen rosszul, mert tudom te igazából megértést vársz. de hadd válaszoljak a kérdésre.

Szerintem. szerintem mindenki egy életfeladattal születik, egy olyan családba, hol azt meg tudja oldani, vagy gyakorolni. És lehet hogy több van akinek kell majd gyakorolni a túlélést, vagy az önérvényesítést, mint akinek egy boldog szerető környezetre van szüksége, ahol már eki semi dolga. Lehet, hogy várni kelll nektek arra a kis lélekre, akinek pont a ti nyugodt szerető környezetetek kell, hogy kiteljesedjen. De lehet, hogy annál jobb lesz, pl nagy tudós lesz vagy kivételesen kedves ember.

Ismerek egy ilyen gyereket, olyan mint egy földre szált tündér. Elég a közelében lenni, és szinte sugárzik belőle a pozitív energia. 38 éves anyja, 44 apja. Voltak, mikor született.

2009. máj. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia! Ebben én is hiszek, hogy lehet, hogy jó léleknek kell majd hozzánk érkeznie, és ki kell várni.


10:13-as hozzászóló

2009. máj. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi az eddigi hozzászólásokat!

Tudom, hogy nem mások tehetnek arról, hogy nekem nem jön a baba, de nem tudok nagy vigyorral az arcomon azokra nézni, akik vagy várandósak, vagy már a babakocsit tolják.

Ha lenne baba, biztosan tudnám annyira szeretni, mint azok, akik 38 és 44 évesen lettek szülők, mert már akkora a vágy bennem(annak ellenére is, hogy mindketten 27 évesek vagyunk).

Orvoshoz pedig én is el fogok menni a jövő héten, csak egy másikhoz, nem ahhoz akihez jártam. Az agyamra jönnek a ne stresszelj..., majd jön, ha jönnie kell..., 9 sikertelen hónap még nem nagy idő... mondatokkal.

2009. máj. 8. 10:38
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Én sem tudtam ránézni a kismamákra.Amikor végre mesterségesen sikerült, határtalanul boldog voltam.Erre mi lett a vége?28. héten majdnem meghaltunk, a lányom 890gr-mal született. Rohadtul igazságtalannak tartottam, hogy más cigizik, iszik, semmi baja a gyerekének, nekem meg, aki erre vágyik évek óta, ez lett.A lényeg az elfogadás, és a pozitív gondolkodás, bármennyire is közhelyes ez most.Tudnod kell, biztosan tudnod, hogy Te is anya leszel!És minden nap erre gondolnod, készülnöd.Ne másokkal foglalkozz, az felemészti az energiáidat, ez is tapasztalat!Tudom, min mész át, ezért szívemből szurkolok, hogy legyen erőd végigcsinálni azt a kis időt, amíg végre a kezedben lesz a gyermeked!
2009. máj. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.Köszönöm a lepontozást, nem zavar különösebben, csak nem értem.Nekünk hosszú idő után jött össze a baba, aki szép és egészséges.Én soha nem tudtam ferde szemmel nézni másokra, hanem azt néztem, én mit tehetnék még.Esetleg, hol hibázom...

Mindenki másmilyen, nektek is sikerülni fog.Minden jót kívánok és azt, hogy távozzon lelkedből ez a nagy keserűség.

2009. máj. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is menj el egy másik dokihoz. A második válaszolónak is azt javaslom. És ha megkérdezi, hogy mennyi ideje próbálkoztok mond, hogy több mint 1 éve. Sajnos nagyon sok nődoki nem veszi komolyan a lelki dolgokat, nem nekik kell megélni minden hónapban a csalódást. Sokszor tényleg nem kell külső segítség, nincs semmi probléma és néhány hónap múlva "magától" jön a bébi, de ha netalán mégis van valami gond, azt jobb minél hamarabb orvosolni. Nem értem, miért kellene 1 évet várni, ha akár azonnal is orvosolható a gond.
2009. máj. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
Szia!Mi két éve próbálkozunk eddig sikertelenül!Fél éve voltam először orvosnál emiatt aztán mivel építkeztünk nem mentem vissza de harmadik hónapja járok rendszeresen uh-ra és vizsgálatokra!Minden hónapot újabb esélynek tekintek és nagyon lehangoló amikor kiderül,hogy megint hiába reménykedtem!Én már olyan szinten vagyok,hogy belefáradtam az egészbe és elegem van mindenből!Én is mindíg azon rágódtam miért pont én és másnak miért van aki meg sem érdemli de nem vagyok egyedül mert nagyon sokan vagyunk még így!A halálom mikor jönnek a két hónapja próbálkozunk és még mindíg semmi de fáj a fogam még reménykedhetek kérdések!!!MI AZ A KÉT HONAP!!!Mostmár úgy gondolom majd jön ha itt az ideje!Lehet a mennyben még nem került sorra a mi babánk!A mások iránti gyűlölet nem segít!!!Én is irigylem azt akinek van de ettől nekem nem lesz könnyebb!Tudod melyik kérdést szeretem még?Nektek mikor lesz baba?A korban már benne vagytok!Fel a fejjel!!!Ha jó orvost választasz segít abban is,hogy vissza nyerd a hited és ne másokkal törődj!
2009. máj. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem szep dolog,h azt irod,h aki csak jatszadozik,az teherbe esik. En fogamzasgatlo injekcio mellett estem teherbe. Akkor ez is igazsagtalansag,h megteszed a dolgod annak erdekebe,h ne ess teherbe megis megtortenik.

Ne a sorstol varj csodat,hanem tegyel erte. Menjetek, vizsgaltassatok ki magatokat, mindenre van megoldas. A baratnomek mar 6 honapja probalkoztak a ferjevel es megkeseredve kommentalta a kozos ismeroseink baba varassal kapcsolatos bejenteseit, mire elegem lett es megmondtam neki,h en ezt mar nem birom tovabb hallgatni,ha nem sikerul,akkor kerjenek segitseget,minnel elobb. Igy is lett es ki is derult,h a ferjenek prosztata gyulladasa van es emaitt nincs eleg aktiv spermaja.Most antibiotikumos kezelessel megnoveltek a szamukat,de mint kiderult, termesztes modon nincs nagy esely a sikerre,ezert megkezdetek a mesterseges megtermekenyitest,ami ugy nez ki,h az elso beultetes utan sikerult is :). En a helyedben eloszor utana jarnek,h miert nem jon ossze?

2009. máj. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!