Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Spirál melett a teherbe...

Spirál melett a teherbe esésnek mekkora a valószinűsége? Ha valaki úgy lesz terhes mi lesz a "babával"elveszik?

Figyelt kérdés
4 hónapja szültem.Szülés után 5 hétre felrakadtam a spirált.A kicsit szoptatom,plusz potlást kap.Múlt hónnapban rendesen megjött a menszeszem,de most nem jött meg 2 án kelett volna de semmi.
2011. nov. 9. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukámnak volt spirál mellett terhessége, sajnos spirállal együtt vették ki neki, altatás, stb. Mint egy abortusz. Ez 20 éves történet, hogy most hogy áll az orvostudomány, nem tudom, de én biztosan nem tartanék meg egy egy így fogant babát.
2011. nov. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ez attól függ, hogy hol ágyazódott be a baba a spirálhoz képest. Az én orvosom azt mondta, hogy nem kell szükségszerűen sem a spirált sem a babát elvetetni/levetetni. Az egyik ismerősömnek a szüléskor vették le a spirálját, a gyerkő már 2 éves és semmi baja.
2011. nov. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

off

Mirena hormonos spirálom van és mindig aggódom,hogy mi lesz ha mégis ne adj isten....

Mert ha jól tudom,akkor mivel hormonos a spirál ,így mindenképp elveszik a babát...

2011. nov. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Spirál mellett lettem babás elmozdult valahogy.:((

Nem kellett kivenni a spirált mert olyan helyen volt hogy nem zavarta a babát természetesen szoros ultrahang kontroll volt és szülés után pedig a dokim a belső varrások előtt(után.közben) kivette a spirált is.

A baba egészséges semmi baja időre született.

Az egy másik kérdés hogy nem volt tervezve és hetekig őrlődtünk hogy mit is csináljunk mivel kicsi a korkülönbség és ő a harmadik baba és egyáltalán nem volt tervbe véve.

Ki is vagyok fáradva rendesen most 3 picivel.

A legkisebb most 2 hónapos.

2011. nov. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A 4.es vagyok, kérdezted még hogy mennyi a valószínűsége...hát igen csekély...csak ha az ember pont az a 2% akkor ez nem vígasztalja. Nekem is azt mondta a dokim mikor mentem hozzá a pozitiv terhesteszttel a kezemben hogy : Hát a világon egyetlen 100% os módszer létezik, ha nem élünk szexuális életet haha,,,

mondom köszi:)

2011. nov. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát nem nyugtattatok meg!most kicsit se hiányozna gy ujabb baboca:(Nah majd pénteken kiderül!Amugy normális ha szoptatás közben de spirálral nem jönn meg?
2011. nov. 9. 15:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se jött meg csak mikor abbahagytam a szoptatást ( 13 hónapos volt a lányom) de a következő hónapban terhes is lettem.

Így utólag gondolva lehet hogy amíg szoptattam amúgy se estem volna teherbe és a spirál valójában már akkor se védett csak még nem volt peteérésem.

De azért ez tényleg ritka ami velünk történt, nagyon kis százalékban fordul elő!

2011. nov. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám simán megszülte a húgomat, anyósomnak el kellett vetetnie (ez volt akkor még a protokoll).


Én spirál és szoptatás mellett estem teherbe, úgy, hogy NEM mozdult el a spirál. A lehető legtávolabb tapadt meg a spiráltól, de olyan helyen, hogy a spirál eltávolításával nem okozhattak benne kárt, így nekem levették terhesen. De a doki is mondta, hogy ha nincs kapcsolat a spirál és a baba között, akkor csak akkor veszik le a spirált, ha azzal nem veszélyeztetik egy picit sem a babát. Ha kapcsolat van, akkor abortusz :(

Én kb. 8 héttel a szülés után rakattam fel, 6 hónapos koráig kizárólag szoptattam, 3, 6 és 9 hónapos korában menstruáltam.

2011. nov. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!