Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Clostyt szedők Figyelem....

Picsusz kérdése:

Clostyt szedők Figyelem. Nektek hogy volt?

Figyelt kérdés
A closty 3havi szedése után aki Pco-s volt,beállitótta a mensiteket?Vagy újra össze-vissza jön meg ahogy elmúlt a gyógyszer hatása?
2011. nov. 10. 23:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem elég össze-vissza volt a ciklusom, a closti előtti hónapom 28 napos volt,majd a clostitól is 28 napos lett.

Most van az első closti mentes hónapom, ma vagyok a 31.napon, de még mindig nem jött meg.Tegnap délutáni tesztem negatív.

Bár nekem nincs PCO-m.

2011. nov. 11. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A closti elvileg elnyújtott hatású, a szedés utáni következő hónapban is hat még. Hogy pontosan mennyi ideig, azt nem tudom.

De ha PCO-s vagy, akkor előbb-utóbb megint rendszertelen lesz a mensesed, mert ez nem végleges megoldás, csak tünetkezelés. Valódi, végleges megoldása attól függ, van-e a háttérben inzulinrezisztencia. Általában igen, ezt terheléses cukor + inzulin vérvétellel lehet kimutatni, és akkor cukorgyógyszer + diéta + mozgás. Helyreállítja a cukoranyagcserét, és rendeződik a ciklus, nem lesznek ciszták. Innentől van jó esély a babásodásra is.

2011. nov. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak mert 3hónapja hagytam abba a clostyt,31-re állitotta be a ciklusom,utána még 2hónapig ugyanerre a napra meg is jött.Gondoltam de jó,beállitotta,és hátha igy könnyebben is sikerülne a baba.Ma vagyok a 40.napban,és még semmi,néha érzem mintha megjönne,de ennyi.Tesztet még nem csináltam.Igazság szerint nem is merek,mert már rengetegszer beleéltem magam,h.terhes vagyok,és a végén mégse :-( Félek,h.most is csak erről van szó,és megint kezdi,h.össze-vissza jön meg.Várok még pár napot,ha nem jön meg tesztelek,de ugyis negatív lesz :-( Pedig már 1.5éve próbálkozunk,annyira szeretnénk már babát.Most vettünk házat,már csak ő hiányzik...
2011. nov. 13. 19:00
 4/6 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Sajnos a closti nem csodaszer, esélyes, hogy tényleg eddig tartott csak a hatása. Ha negatív lesz a teszted, próbáld meg az endokrinológust, ő tud véglegesen rendbe tenni. De ez életmód váltással is jár : a diétát és a mozgást nem szabad abbahagyni. De szerintem megéri, főleg, hogy ha tényleg csak a baba hiányzik már az életetekből.

Azért drukkolok, hátha mégis baba miatt késik! majd írd meg, mi lett a teszt eredménye.

2011. nov. 14. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos megjött,10nap késéssel :-( A hormonjaim esküszöm,h.játszanak velem.Ujra egy sikertelen hónap.Szerintetek ha elkezdenék fogyni,az sokat segítene?Lehet,h.az helyre rakna?
2011. nov. 22. 21:35
 6/6 Manka68 ***** válasza:
A fogyás sokat segítene. Javaslom a cukros diétát, az a leghatékonyabb.
2011. nov. 23. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!