Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek 18 évesen terhesne...

Szerintetek 18 évesen terhesnek lenni elítélendő dolog?

Figyelt kérdés
18 éves lettem most november 2-án és nagy valószínűséggel teherbe estem. Gimnáziumba járok, a családi hátterem a lehető legjobb, az anyukámmal legjobb barátnők vagyunk. Mégis félek neki elmondani, hiszen pszichológusnak készülök, nagy terveim vannak a jövőre nézve. Nagyon félek attól, hogy csalódást okozok neki, hiszen egyetlen lánya vagyok és mindent megtesz azért, hogy legyen belőlem valaki. Rengeteget dolgozik értem, hogy mindent meg tudjon adni nekem a jövőm építése szempontjából. Félek attól, hogy hogyan fog reagálni, hogy fog-e támogatni, hiszen egyedül maradtam. 3 éves kapcsolatból lett a babám, de idő közben szakítottam a sráccal. Neki nem szeretném ezt elmondani egy darabig, hiszen rá már nem számíthatok. Egyelőre nem mondtam el senkinek ezt a dolgot, és mielőtt elmondanám szeretnék független véleményeket hallani. Képes lehetek még teljesíteni az életcélom egy baba mellett? És anya vajon fog támogatni? Elvetetni semmiképp nem fogom, ha kell feladok érte mindent. Köszönöm előre is a hozzászólásokat! :)
2011. nov. 21. 21:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
24%
A baba apukájának joga van tudni, ez a része nem csak rólad szól, mert gerinctelen vagy ha nem mondod el neki! Anyukád tuti kiakad, de idővel megbarátkozik a gondolattal... Mond el először anyukádnak lehetőleg minél előbb és utána majd alakulnak a dolgok! Kitartás biztosan segíteni fog! Persze biztos nem fog a nyakadba ugrani, de majd az idő megold mindent!
2011. nov. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia kedves 18 éves!

Először is Gratulálok! Akárhogy is alakult,ő a te babád!Véleményem szerint nyilván oda kell állj édesanyád elé és elmondani neki, mert ezek szerint csak rá számíthatsz!Nem tűnsz te olyan elesettnek,csak most megijedtél. Valószínűleg nem fog először örülni, de hidd el, tudni fogja ő is, hogy szükséged van rá.Szerintem ha anyudnak is szépen elmondod, hogy te igenis szeretnéd "folytatni"-megcsinálni a tanulmányaidat és helyt állsz majd, akkor szerintem ő is támogatni fog lelkileg is, hiszen csak ő az édesanyád. És hát egy bátor dolog, ha 18 évesen (habár már felnőtt vagy)igenis vállalod a babát és hidd el, ha nehezebben is, de meg fogod tudni csinálni az iskolát!Eléred a céljaidat, csak legyél lelkileg erős és örülj,hogy édesanya leszel. Én kívánok sok kitartást mindenhez és jó egészséget nektek!! Remélem azért tudtam valamit segíteni!! Ha gondolod, írhatsz nekem privibe,szívesen beszélgetek veled. Üdv.

2011. nov. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


"18 évesen terhesnek lenni" nem elítélendő dolog, nyomorba át nem gondolt helyzetekbe, brutális apának szülni talán...De ki az aki ítélkezhet??? SENKI

Nagy felelősséget veszel magadra, de látszik, hogy ezt Te is tudod.

A baba apjának pedig kutya kötelességed elmondani! Gondolj egy fordított helyzetre, ő várná a babát, és nem mondaná el, együtt hívtátok életre, együtt kell vállalnotok a felelősséget. Lehet, hogy Te már nem számíthatsz rá, de nem is neked, hanem a babátoknak kell, hogy apja legyen. Azért mert a kapcsolatotok nem működött, a babához neki is van köze:)

Gondolom anyagilag nem tud támogatni titeket, deérzelmileg igen...

Anyukádnak pedig ne haloggasd elmondani, mert előbb utóbb magától is észreveszi, és inkább előbb, az anyák már csak iylenek..

(Az enyém tudta mikor vesztettem el a szüzeségem, pedig nem mondtam neki azt sem, h van fiúm anno!!!tehát félelmetes)

Minden rajtad múlik, hogy sikerül-e elérned a céljaidat, az is...


Gratulálok, kitartás!

Majd leírod, hogy alkaultok, és mit szól anyukád, az exed? (Ilyenkor oylan rossz amikor, tanácsot adunk, és utána semmi visszajelzés nincs, hogy volt-e értelme egyáltalán,,,stb:(


O.

2011. nov. 22. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
71%
Nem a korod az elítélendő, hanem a felelőtlenség amiből ez a nemvárt terhesség lett!
2011. nov. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szerintem nem elítélendő.Lehet,hogy sokkal jobb anya leszel mint egy idősebb,érett nő.Ahogy olvastam nagyon anyuddal a kapcsolatod,ez fantasztikus!Szerintem ha leültök megbeszélni,biztos segíteni fog és megért.Remélem,hogy igy lesz.Vigyázz magatokra.:)
2011. nov. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm nektek, hogy válaszoltatok! :) Nagyon kedvesek vagytok, és annak is köszönöm, aki nem volt annyira megértő, hiszen értem az ő álláspontját is. Gyógyszer mellett történt meg a dolog, mert antibiotikumot szedtem és legyengült a hatása. Nem mondom, hogy sajnos, de félek a reakcióktól. Az, hogy a jelenlegi városomban mit gondolnak rólam, nem érdekel. Egyedül anyától félek, mert ő nem ezt az útvonalat szánta nekem. Ő is 18 évesen szülte meg a bátyám, mégis most üzletasszony, de nagyon nehéz volt neki így. Ettől is félek egy kicsit.
2011. nov. 22. 10:53
 7/23 anonim ***** válasza:

Én is 18 vagyok. És szintén babát várok, aki januárban fog megszületni :)

Mondd el az apukának! Joga van tudni. Ő mennyi idős? Nem tudom miért és hogyan mentetek szét, de lehet örülne a babának...

Anyukád biztos támogatni fog, hiszen a lánya vagy :) Eleinte biztos nem fog örülni, de hidd el, később oda lesz a babáért :) Tapasztalatból mondom.

2011. nov. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
11%

szia!

Ilyen esetben, ha valakinek antibiotikumot kell szednie gyógyszer mellett, egyéb módon kell kiegészíteni a védekezést! Ez szerintem alap és evidens!

Szerintem is mond el édesanyádnak, szinte biztos, h nagyon megrázza a dolog, de aztán majd beletörődik idővel! Azt írod, h édesanyád sokat dolgozik! Van más segítséged is rajta kívül? Tud majd valaki segíteni a baba körül? Mert ha nem, akkor lemondhatsz az egyetemről egy időre, még segítséggel is rettenetes nehéz egy kisbabával végigcsinálni, anélkül meg szinte lehetetlen!

Persze szerintem is jó döntés, h mindenképpen megtartod a babát, de ha nem lesz senki aki segíteni tudna, akkor az egyetemet elfelejtheted!

2011. nov. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Szia!


Csináltál tesztet hogy azt írtad nagy valószínűséggel terhes vagy?

Biztos vagy benne 100% ?

2011. nov. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Először is az apuka 21 éves. Nem hiszem, hogy támogatna, hiszen más ágyában kötött ki... ezek mellett pedig én nem szeretném vele tartani a kapcsolatot.

Anyukám rengeteget dolgozik, reggel 9-től 5-ig, és januártól pedig még egy vállalkozás gondjait is a nyakába veszi, tehát ő egészen biztosan nem tudna a babára vigyázni. Maradnak a nagyszüleim, illetve a családunknak vannak jó barátai, akik tudnának rá vigyázni, ha minden jól megy. Igazából a környezetemben egy kisbaba sincs, és nem is nagyon foglalkoztam babával soha, de azt sejtem, hogy iszonyú nagy feladat nevelni egy picit.


Igen, 100%, hogy terhes vagyok, mert voltam orvosnál és ő is megállapította.

2011. nov. 25. 13:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!