Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kinek mennyi idő után jött...

Kinek mennyi idő után jött össze a baba? Mennyi idő után szoktak vizsgálatokat csinálni? Minden véleményre kíváncsi vagyok!

Figyelt kérdés
Mi fél éve szeretnénk babát, a fogigátlót már 16 hónapja abbahagytam. Utána megszakítással védekeztünk, hogy kiürüljön a gyógyszer a szervezetemből. Kérjek vizsgálatokat, hogy miért nem jött még össze, vagy túl korai lenne? Hozzá kell tennem azt is hogy csak hétvégén van itthon a férjem. Nagy az esélye, hogy nem peteérés környékén voltunk együtt. Milyen vizsgálatokat csinálnak és mennyi idő után, ha nem jön össze a baba?
2009. máj. 12. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem semmi okod az aggodalomra.

Én 6 év gyógyszer szedés után 4 évig nem estem teherbe.Aztán mikor nem vártam, mikor már letettem a babáról, akkor jött a picur.Én nem voltam semmi vizsgálaton.

2009. máj. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szerintem se aggódj, fél év még nem olyan sok, pláne, hogy ritkán vagytok együtt. Nekünk elsőre összejött a fiunk (rendszertelen menstruáció mellett, nagy mázlink volt), de már 3. hónapja próbálkozunk a másodikkal, és még semmi. Az unokatesómék több, mint 1.5 évet próbálkoztak, és utána jött össze. Egyébként úgy tudom, 2 év sikertelen próbálkozás után szokták javasolni a vizsgálatokat. Szorítok nektek!
2009. máj. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1.5 ev utan jott a babunk.es pont januarra volt idopntom,hogy kezdjuk a kivizsgalatokat,es aztan torolni kellett az idopntot,mert januarban teherbe estem.Pont akkor voltam ugy,hogy lesz,ami lesz,egesz addig gorcsoltem rajta.

17 hetes kismami

2009. máj. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Babucikhoz gratulálok! :)
2009. máj. 12. 18:08
 5/10 anonim ***** válasza:

Fél év nem sok, szerintem felesleges elmenned dokihoz, én úgy tudom, hogy egy év alatt nem is foglalkoznak veled! Az átlag teherbeesési időszak 1,5 év (hangsúlyozom, ez statisztikai átlag), úgyhogy ne ess kétségbe még! Főleg azért nem, mert nem biztos, hogy pont a megfelelő napon tudtok együtt lenni!

(Mi 2 éve próbálkozunk, elhiszem, hogy türelmetlen vagy, és így érzek, de próbálok úgy állni a dologhoz, hogyha jönni akar a baba, úgyis jön, ő fogja eldönteni! Tegye a természet a dolgát) :)

2009. máj. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
10 évig szedtem gyógyszert, 3 hónap szünet a tisztulásra, elsőre terhes lettem, szinte csak egymára néztünk:)
2009. máj. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én 6 évig szedtem a gyógyszert. Peteérésem biztosan lehet, ha 16 hónapja nem szedem? Vagy peteérés a gyógyszer abbahagyása után egyből van? Esetleg néhány hónapig nincs?
2009. máj. 12. 19:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi 2 évet vártunk a babára. 1 év után vizsgálatokba kezdtünk. A dokim szerint 1 év alatt ha nem jön a baba, érdemes megnézni mi a helyzet. Örülök, hogy elkezdte, majd átadott minket egy centrumnak. Várhattunk volna még, talán sosem sikerült volna, akkora volt a baj!

Ha csak hétvégén van időtök együtt lenni, megeshet, hogy pont nem "jókor" vagytok együtt. Így mégtöbb várakozási idő is belefér!

Mielőbbi babásodást!

2009. máj. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5 hónap után mentem el orvoshoz, majd a 6. doki küldött el vizsgálatokra (ekkor már 10 hónapja próbálkoztunk) és rá 2 hónapra lettem terhes closty és bromocriptin segítségével. Összesen tehát 1 évet vártunk. De ha kivárom a normál 1 évet (amit minden doki javasol) sima próbálkozással akkor ez az idő is kitolódott volna ki tudja mennyire....
2009. máj. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én 8 évig szedtem fogamzásgátlót, amit 7 hónappal az első próbálkozás előtt hagytam abba. Harmadik próbálkozásra jött össze. Azóta 11 hós gyönyörű kisfiú!
2009. máj. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!