Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért normális az 1 év várakoz...

Miért normális az 1 év várakozási idő? Milyen vizsgálatokat végeznek először, ha nem sikerül a baba hosszú ideig?

Figyelt kérdés

Én már olvastam olyat is,hogy akinek nem jön össze 2-3 hónap alatt, annak később sem fog.

Miért érdemes kivárni az 1 évet? Mik lehetnek a késleltetés okai?


2010. jan. 8. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy egészséges párnak rendszeres szex mellett 20-25 % az esélye a teherbeesésre. A párok többsége 6 hónapon belül összehozza a babát.

Ezeregy oka lehet egy geészséges párnak is, amiért éppen nem sikerül, pl egy torokgyulladás (pasinál is, sőt), egy jó forró fürdő, ami 1 hétre tacsra vághatja a hímivarsejteket, nem találják el a peteérés időpontját, stressz, abban a hónapban vmiért nem volt peteérés vagy nem repedt meg a tüsző és még sorolhatnám. Az orvosok szerint ha kb 12 hónap alatt minden ilyen tényező ellenére "illik" teherbeesni, és innentől kezdenek el gyanakodni.

2010. jan. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem dec-ben telt le az 1 év,ezért elmentem dokihoz,h.nézzük meg rendben vagyok-e?az első vizsgálat jövő pénteken lesz(a 15.ciklusnapomon),megnézi uh-on,h.van-e peteérésem,aztán kiderül,hogy hogyan tovább!
2010. jan. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!