Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tennetek ha fennall a...

Mit tennetek ha fennall a gyanu hogy babat vartok de a munkahelyeteken lehet hogy hamarosan felmondanak?

Figyelt kérdés
egy csaladunk mar van,mar regebb ota raszantuk magunkat a masodik babara es meg van az eselye hogy most oszejohetett,de lehet hogy az en munkahelyemen kuldenek el dolgozokat lehet hogy engem is. szulesire, mit tegyek? kozoljem a fonokommel ha mar biztos lesz?vagy ne valaljam?
2009. máj. 12. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, ha már bizonyítani tudod pl. uhon találnak élő embriót, akkor már nem küldhetnek el egy terhes nőt.

Szerintem.

2009. máj. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én elmentem egyből tpre igaz nem is akartak elküldeni.Szerintem beszéld meg ezt a dokiddal és vetesd fel magad és akkor már tuti hogy nem küldhet el.
2009. máj. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha terhes vagy nem küldhetnek el. Sőt olyat is hallottam,hogy ha utólag megtudod, hogy a felmondás pillanatában már terhes voltál köteles visszavenni, de ezt mindenképpen egy munkaügyestől, ha van ilyen ismerősöd kérdezd meg. De védve vagy szerintem, ha babás vagy! El nem küldhet, csak közös megegyezéssel, abba meg nem kell beleegyezni! Drukkolok! :)
2009. máj. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem mondanám meg,hogy terhes vagyok,és persze ha csak egy kicsit is akarod a babát mindenképp tartsd meg,nehogy utána megbánd.

Én azért nem mondanám meg a munkahelyen,mert szerintem igenis elküldhetnek,főleg a mai világban.Ha már biztos a dolog bármikor elmehetsz táppénzre,akkor meg már nem rúghatnak ki.Ezek után a gyed is ugyanúgy megjár.Azért járj utána hivatalos helyen,az a biztos,nehogy lecsússz valamiről.

Sok szerencsét a döntéshez,és sok boldogságot a babához,ha úgy döntesz marad!:-)

2009. máj. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szia!


Mielőbb irány a nődoki,hogy hivatalos papír legyen róla. Ilyen esetben nem "válhat" meg tőled, csak ha Te kéred, vagy ha épp akkor csődöt jelent a cég. Automatikusan védett személy leszel. Dolgozhatsz is , ameddig szeretnél; de lehetsz veszélyeztetett terhes is. Ilyenkor "kötelező" állományban tartania a cégnek, ha betegszabin is vagy.

2009. máj. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiderült, hogy terhes vagy, és még nincs meg a kiskönyved, akkor azonnal írasd ki magad táppénzre, táppénz alatt nem lehet felmondani, mondd hogy megfáztál, vagy bármit. Ha már megvan a könyv, akkor meg már azért, utána biztonságban vagy, véd a törvény. A kiskönyvet akkor adják ki mikor megvan a baba szívhangja, cca. a 7-8. hét.
2009. máj. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha terhes vagy, tényleg nem küldhetnek el. Csak ha aláírod a közös megegyezést. Azt meg persze nem fogod.


Ha akarjátok a babát, vállald nyugodtan!

2009. máj. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne aggódj, a terhes nőket védi a törvény, max. rendkívüli felmondással mondhatnak fel, és alapos indokkal, de ha tényleg ilyenre vetemedne a főnököd én biztos elmennék egy jogászhoz (nép ügyvédje ingyenes), hogy jogszerűen járt-e el.

Bár én nem hiszem, hogy megpróbálkozna ilyennel, ha pereskedésre kerül sor, nagyon megütné a bokáját.

A közös megegyezést pedig semmiképp ne írd alá, bármit is halandzsázna a főnököd.

Én már aláírtam a felmondásomat (rendes felmondás, a munkavégzés helye megszűnése miatt), és a felmondási időmet töltöttem amikor kiderült, hogy babát várok, még csak 5 hetes voltam, csak petezsák volt még, (szívhangot csak a két hét múlva megismételt vizsgálaton hallottam) de már akkor szóltam, hogy babát várok, és mondta a munkaügyes, hogy akkor a felmondásom semmis. Most táppénzen vagyok végig, mivel nincs hol dolgoznom.

Szóval ha gondolod közlöd, ha nem nem, rajtad múlik, de ha tényleg hoznák a felmondásodat, akkor mindenképp mond, hogy mi a helyzet.

Sok sikert! 12 hetes km

2009. máj. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is van egy kolléganő, még szinte egy pozitív tesztje sem volt, de már bejelentette a babavárást, rögtön a hr-nek, a főnit kihagyta... Már a kilépő papírjai is megvoltak, de minden semmis lett, még csökkentett munkaidőbe se tehették. A terhesség létrejöttétől védett személy vagy, nagyon alapos indok nélkül nem küldhetnek el.

2009. máj. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sziasztok,

Annyival szeretném pontosítani az előttem elhangzottakat, hogy próbaidő alatt illetve határozott idejű szerződés lejártával terhes nőnek is megszűnik a munkaviszonya, minden indoklás nélkül, valamint a kölcsönzött munkaerőre is másképp vonatkozik a védettség.

De ilyenkor is jár a gyed, ha megvan a 180 nap munkaviszony az előző 2 évben, csak akkor passzív jogon jár.

2009. máj. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!