Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tanár vagyok, babát várok,...

Tanár vagyok, babát várok, nem tudom, mikor mondjam el a munkahelyemen. Ti mikor szóltatok a suliban/munkahelyeteken?

Figyelt kérdés
Szülés után hamar szeretnék visszamenni dolgozni. (Muszáj..) Ez megoldható a suliban? Szükségem van a munkahelyemre, ha gyedre/gyesre megyek, talán vissza se vesznek. Volt már kolléga, aki így járt.
2011. ápr. 6. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Ugyan nem tanár vagyok, de a 12. hét után "szokás" szólni, tudod, addig még történhet akár bármi is, (de Isten őrizz).


Szerintem megoldható lesz, ha a picit el tudod helyezni a bölcsiben, vagy van nagymama esetleg.

2011. ápr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Én is pedagógus vagyok, jelenleg 25 hetes terhes. 14 hetesen mondtam el az igazgatómnak, az előtt semmikép nem szükséges, mivel tudjuk, hogy 12 hetes korig elmehet a baba, sajnos. Ha nem végleges a posztod akkor igen elveszítheted, ha végleges akkor nem. Szerintem szóljál 14 hetes körül, de ha később szólsz sem hiszem, hogy gond lenne. A visszamenés pedig attól függ végleges a posztod, vagy te is csak valakit helyettesítesz. Kívánok neked sok sikert és boldog baba várást.
2011. ápr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Én a 8. héten szóltam. Bocsi, de milyen helyen dolgozol? Határozott idejű a szerződésed? Szomorú, hogy ilyentől kell félni még a tanároknak is :(

Mikorra vagy kiírva? Mert ha már a jövő tanév, akkor talán méltányolják, ha az ideig végigdolgozod.

2011. ápr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
ideit
2011. ápr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Attól függ hol tanítasz, meg a szerződésedtől.

Mindent meg lehet beszélni, mondhatod, hogy rossz az anyagi helyzeted és a szülést követő héten már mész is vissza dolgozni.

Minden csak megbeszélés kérdése.

2011. ápr. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
a 12.hét után,ha van kiskönyved,mert akkor már nem mondhatnak fel terhesség miatt.Kegyetlenül hangzik,de sajnos gyakorlat.
2011. ápr. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

December elejére vagyok kiírva. Mindenképp vissza akarok jönni, akár pár héttel szülés után. Köszi mindenkinek, aki írt. Egyébként már van egy gyermekem, szóval tudom mi vár rám. Van segítségem, remélem nem fognak kirúgni. Sokat gondolkodtam, bevállaljam-e a kistesót... Sajnos az anyagiak miatt..De ezt nem kell magyaráznom.

Szóval köszi,hogy írtatok. (Ja egyébként most határozott idejű szerződésem van,de nem helyettesítek senkit.)

2011. ápr. 6. 20:39
 8/10 A kérdező kommentje:
Felpontoztam mindenkit. :-)
2011. ápr. 6. 20:41
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát ha határozott, akkor megtehetik, hogy nem vesznek vissza. Nekem júliusig van, kb akkor is szülök. Így kb 1 hónapunk volt, hogy összejöjjön a baba. Mivel még kellett, hogy szeptemberben újra kössenek velem, de ne legyen munkanélküli szüléskor... Elég szánalmas ez diplomával nem?????????? Nekünk is második, és küszködünk mi is anyagilag. De ha már szülök, én szeretnék itthon is maradni a picivel.

Ha decemberben szülsz, akkor is minimum 3 hónap, amíg helyettesíteniük kell... Ráadásul szeptemberben bővel látszani fog, hogy babát vársz, és lehet, hogy nem is hosszabbítanak. Vagy Neked nem nyárig van, és ősztől újra?

2011. ápr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Meddig tart a szerződésed? Próbaidős vagy, és véglegesítenének utána vagy folyamatosan csak hosszabbítják?

Esetleg megvárhatod a véglegesítést és utána szólj. Hangsúlyozd ki, hogy van otthon segítséged, nem fogsz hiányozgatni és hamar vissza szeretnél menni dolgozni, hátha rendben megy majd minden. Dolgozz, ameddig csak lehet, azt is értékelik. Egy bevált és jó tanárt visszavesznek, ha elégedettek veled. A diákok is visszavárnak majd.

2011. ápr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!