Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Antidepressziv tablettat...

Antidepressziv tablettat szedek, valószinű hogy terhes is vagyok a tünetek alapjan felmérve, de még nem voltam dokinál. Árthat szerintetek ez a tabletta a babának?

Figyelt kérdés

a mensim már 2hee késik,2tesztet is csináltam,de negativ lett,viszont olvastam több konyvekben is hogy a tesztek csak akkor mutatják ki a terhességet ha a reggeli vizelet elútt nem szunk vizet,mert az higabbá teszi és igy negativat mutat ki!!!!ez igy is van!!!

ez a tabletta amit szedek az utasitás szerint ne szedjük ha terhes,teherbeesés,és szoptatás idején!

addig mig nem kapok olyan gyógyszert amit lehet terhesság alatt is szedni vajon árthat e a babának????????


2008. márc. 24. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is szedtem ilyen tablettákat. Az orvosom tudott róla, hogy kisbabát szeretnénk és azt mondta amint megtudom, hogy terhes vagyok ne szedjem tovább őket. Vagy keresd fel a pszichiáteredet, vagy egy nőgyógyászt. Sajnos akkor a kisbabát a 6. héten elvesztettük. Azóta kineziologushoz járok és leszoktam a gyógyszerekről. Most a 7. héten járok, remélem minden rendben lesz ezuttal. Neked is minden jót kivánok!
2008. márc. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is szedtem antidepresszánst a teherbeesésem előtt 3 évig, a terhességem alatt és amikor megszületett a baba, akkor is.A pszichológusom mérlegelte az előny/kockázatot és azt mondta, nyugodtan szedhetem.Fényképeket is mutatott azokról a babákról akik olyan anyukáktól születtek akik depis gyógyszert szedtek-szednek.Mind egytől egyig szép egészséges baba és nem utolsósurban nekem is egy makk egészséges, figyelmes,értelmes kislányom született.A gyógyszerek idő előtti elhagyása erősítheti a terhesség közben kialakuló hangulatingadozásokat, befeléfordulást, na meg a szülés utáni depressziót. Természetesen a nyugtatókat már korábban elhagytam, csak a Stimulotont szedtem.Mindenképpen beszélj az orvosoddal!

2008. márc. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat 1picit megnyugodtam,de mindenképpen elmegyek holnap dokihoz:).minden jot nektek:)
2008. márc. 24. 15:25
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

15 hetes kismama vagyok, Rexetint szedtem teherbeeseskor, most fele adagnal jarok, probalom abbahagyni. Ha nem tudom, sincs baj!

Voltam a Genetikai Tanacsadoban, ott elmondtak mindent, amit tudnom kell. Jo lenne nem szedni, de van par antidepi, ami inkabb adhato terhesseg alatt (Zoloft, Paroxetin, Prozac es ezek hatoanyagai mas neven)

2008. márc. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!