Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A terhességet a megtermékenyít...

A terhességet a megtermékenyítéstől, vagy a beágyazódástól számítjuk. A kimaradt mensi után mennyi hétre rá érdemes dokihoz menni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 3. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
A terhességet az utolsó menzesz első napjától számítják. Orvoshoz először 7-8 hetesen érdemes menni ( tehát 7-8 hét telt el az utsó menzesz 1. napjától!), addigra már lát is valami biztatót (szívhang) az ultrahangon.
2011. dec. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Manka68 ***** válasza:
Az utolsó menses első napjától számítjuk. Én úgy a hatodik hét körül mennék, már akkor is láthat a doki akár szívhangot is. Azért nem várnék, mert jobb ha kizárja méhen kívüli terhesség lehetőségét. És persze minél hamarabb látni szeretném a babámat. :-)
2011. dec. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,már tiszábban látok!
2011. dec. 3. 17:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Én amint éreztem,h terhes vagyok.A kimaradt menzesz alatt.Tehát mivel az utolsó menzesz első napjától kell számolni,ezért 4hetesen.Azért mentem olyan hamar,h minél előbb tudjak szedni magzat erősítőt,terhesvitamint és folsavat.Sajnos volt egy vetélésem és ezért siettem,de folsavat egyébként is a terhesség elején kell szedni.
2011. dec. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!