Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet valami baja a babának,...

Lehet valami baja a babának, ha még nem tudtam róla, és a szülinapomat ünnepelve berúgtam? Meg dohányoztam is.

Figyelt kérdés
2011. dec. 4. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ hanyadik hétben vagy, illetve mennyit ittál és szívtál el..
2011. dec. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tartom valószínűnek kora terhességben, ha nem is tesz jót, ne aggódj, ha a doki a legközelebbi vizsgálaton mindent rendben talál, a későbbiekben nem lesz gond. Sajnos sokan egész terhességük alatt ezt teszik, mégis van olyan baba, aki ennek ellenére makk egészségesen születik, és fordítva is. Ha mostantól odafigyelsz magad/tokra, nem lesz baj.
2011. dec. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
4.5.hétben lehetek még csak most megyek dokihoz.Köszi a válaszokat,csak lelkiismeretfurdalásom van.Azóta nem gyújtottam rá és nem ittam.
2011. dec. 4. 18:07
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, nem lesz semmi baj. Én is így voltam. Nyár volt, a nagy kerti party-k ideje, meg amúgy is dohányoztam, és a baba nem volt betervezve, úgyhogy nem is számítottam rá még akkor sem, mikor már késett, mert azt amúgy is szokott. 3 nap késésnél teszteltem pozitívat, utána abbahagytam a dohányzást, és persze alkoholt sem ittam. Egészséges kisfiam van. Szóval ne aggódj, ettől az egy alkalomtól főleg így a legelején nem lesz baj. Boldog babavárást, és gratulálok!
2011. dec. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szerintem ettől nem lesz baja!! És támogatom, hogy ezután ne dohányozz és ne rúgj be, de magadtól is biztosan így fogsz tenni, mint írtad :) Tudom, hogy szülinapod volt, csak ezért rúgtál ki a hámból, nem feltételezem, hogy minden nap így teszel :)


Én meg ANTIBIOTIKUMOT szedtem, Augmentint, mert ha terhes vagyok, úgy látszik, hólyaggyulladásom is van. Iszonyú fájdalmas volt, görcsölt a hasam meg a húgycsövem, és NEM is TUDTAM még, hogy terhes vagyok. Meg Quarelint is, mert migrénes vagyok, illetve az antibiotikum előtt Neocitrant is...

Aztán persze mikor megtudtam ,hogy miért is vagyok olyan beteges, vigyáztam, mit szedek be. Persze, később már nem voltak olyan durva bajaim, mint koraterhességben.


Persze, mondtam is az orvosomnak, hogy miket szedtem be, én is megijedtem ,hogy így megtarthatom-e a kislányom, de megnyugtattak, hogy kb. 1 % az esélye (az Augmentin miatt), hogy valami rendellenessége lesz, de ettől még simán meg lehet tartani. Amúgy nekem meg patkóvesém van, nem tudom, anyu mit csinált, szedett a terhessége alatt, szerintem semmit...szóval igaz, amit már írtak ,hogy nem biztos, hogy aki nem dohányzik, annak teljesen egészséges lesz a babája...és fordítva. Persze, az esélyeket növeli ha valaki dohányzik/iszik, illetve csökkenti, ha egészséges életmódot folytat egy esetleges fejlődési zavarra.


Szóval az én kislányom egészséges, legalábbis nem derült ki róla az elmúlt 5 évben semmi komoly nyavalya.

2011. dec. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja. Ne aggódj!
2011. dec. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a megnyugtató választ.Látszik nem vagyok voltam egyedül ezzel a problémával,azt azért elítélem ha valaki tudja már,hogy baba van a szíve alatt és még dohányzik,iszik! Én nem tudnék elszámolni a lelkiismeretemmel,hogy bármi baja legyen a picinek,ezért is ilyedtem meg most is.
2011. dec. 5. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!