Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tegnap pozitívat teszteltem....

Tegnap pozitívat teszteltem. Számításaim szerint 5 hetes és 5 napos terhes vagyok. Sajnos dohányoztam tegnapig, bár az utolsó egy hétben már csak napi pár szálat.16-án voltam tüdőszűrésen is. Árthatott a cigi és a tüdőszűrés a babának?

Figyelt kérdés
Tegnap este szurkáló fájdalmat éreztem az alhasamban. Ma megint érzem, főleg a bal oldalon. Mi lehet a baj? Jövő héten megyek dokihoz, de annyira félek hogy a cigivel ártottam a babának. Attól is rettegek, hogy vajon jó helyen tapadt e meg. A szurkálás lehet méhen kívüli terhesség jele?
2011. ápr. 1. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én pozitív tesztnél tettem le a cigit, és a babának semmi baja, már két éves nagyfiú:)

Nyugi, a terhesség elején a sejtek korlátlan regenerációra képesek, nem lesz baj.

2011. ápr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, van aki végig dohányzik,és kutya baja a gyerekének. Ne gyújts rá többet és nyugodj meg!
2011. ápr. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

6 hetes korig az embriónak őssejtjei vannak, amik képesek maguktól regenerálódni. A lényeg, hogy NEM ártottál neki. A cigi akkor különösen veszélyes a magzatra, amikor a méhlepény veszi át a táplálást a szikhólyag helyett. Ezekből a magzatokból lesznek sajnos az asztmára, légúti betegségre hajlamos, kis súllyal születő újszülöttek.

Innentől kezdve NE dohányozz és a passzív dohányzást is kerüld!

2011. ápr. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm Nektek a gyors válaszokat! A dohányzást kerülni fogom!

A szurkálás ezek szerint normális tünet ebben a szakaszban?

2011. ápr. 1. 13:32
 5/11 anonim ***** válasza:
Amikor a kisfiammal terhes lettem, dohányoztam, de amint pozi lett a teszt letettem. Egészséges, lassan két éves kisfiú. Most pár hónapja esténként, mikor elalszik akkor apával el szívok 1-2 szál cigit. Tudom nem kellene, mert terezzük a kistesót.
2011. ápr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, normális a szurkálás :)


16 hetes km

2011. ápr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem jobb oldalt szurt, sot nyilallt. Rohantunk is az ugyeletre, de nem volt semmi baj. :) Holnap leszunk 30 hetesek :)
2011. ápr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ahogy kimondta a dokim,hogy 5 és fél hetes petezsákot lát, eldobtam a cigit. Kérdeztem mennyit árthattam eddig, azt mondta, ne aggódjak...most 29. hetes vagyok, nagyon várom már a kis jövevényt. Remélem sosem szokok vissza, de néha álmodok vele. Sőt Zinnatot is ettem betegség miatt, valamint kínzó migrénem volt, doki szerint ilyenkor még nem voltam rá közveszélyes!:))) Remélem és tudom,hogy minden rendben lesz!
2011. ápr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok...jah és mellkas rtg-n voltam én is pont a hír előtt..
2011. ápr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A tüdőszűrés előtt nem kellett nyilatkozni arról, hogy biztosan nem vagy terhes? Nekem minden évben alá kellett írnom egy papírt. Nem tudom mekkora lehet a kockázat, én pont emiatt pont a menstruációkor mentem.
2011. ápr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!