Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek menjünk meddőségibe?

Szerintetek menjünk meddőségibe?

Figyelt kérdés
Márciusban lesz 2 éve, hogy nem szedem a fogamzásgátlót. Jártam/járok nődokihoz, most endokrinológushoz, mert nem jön meg a mensim rendesen. De semmi eredmény nincs azóta sem. Mit tegyek? 31 éves vagyok, már nagyon szeretnék kisbabát.
2011. dec. 6. 14:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szia

teljes nőgyógyászati és endokrinológiai kivizsgálás után, a nődokim egy alapos szűrés, kezelés után 3 havi hormonkúrát írt elő. Azt követően pedig Clostibegyt-et kaptam, és az orvos által javasolt módon voltunk együtt. Első hónapban össze is jött a baba, már 4 éves ovis.

Nekem évekig nem volt rendes mensim, öregedő méhet állapítottak meg, ami következménye ugye a menopauza. 27 éves voltam akkor. A diagnózis után 2 évig fogamzásgátlót szedtem, 1 év szünet után kezdődött a baba projekt.

2011. dec. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én nőgyógyásznál kezdtem, diagnózis pco.

Utána endokrinológushoz mentem, teljes hormonvizsgálat. Azt mondta, hogy jók az eredményeim. Metet írt fel. Ez volt áprilisban. Azóta semmi változás, a mensim még mindig rendszertelen. Legalább látnék valami javulást, de semmi.

Ez teljesen megőrjít.

2011. dec. 6. 15:18
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem nincs pco-m, pajzsmirigyre szedem a Merckformint. Miután elkezdtem szedni, és dokit váltottam, 7 hónap múlva terhes voltam.

Menj meddőségibe, segíteni fognak. Ha valami nem stimmel, kell az orvosi segítség.

2011. dec. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ha jók az eredményeid, mire írta fel a metet?

Volt terheléses cukor+ inzulin vérvételed akkor?

Mi lett az eredménye?

Azóta voltál kontrollon? Mármint terheléses vérvételen?

Javultak az eredményeid?

Nekem a meddőségis dokim azt mondta, nincs értelme megcsinálni a lombikot, amíg a 120 perces inzulinom 30 fölött van.

Elmehetsz meddőségibe, de ha az inzulin rezisztenciád nincs rendesen kezelve, akkor kevés az esély a sikerre. :-(

2011. dec. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Voltam cukorterheléses vérvétele . Az eredményem jó lett. A cisztás petefészkemre írta fel a metet.Voltam kontrollvizsgalaton,de semmi újat nem mondott. Most megyek vissza hozzá decemberben, de ha nem csinál valamit dokit váltok.
2011. dec. 6. 19:35
 6/12 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Megírod azért, hogy mennyi volt az jó?

Mert vannak olyan dokik, akik elbagatellizálják a dolgot, és olyan eredményre mondják hogy jó, ami nem az. És ha vannak cisztáid, rendszertelen a mensid, metet is kaptál, akkor mégsem lehetett annyira jó...

2011. dec. 7. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem minél előbb menjetek meddőségibe, mi is sok időt elvesztegettünk a "normál" nőgyógyásznál ha babát szeretnétek nincs mire várni, be kell hogy állítsák a havi ciklust addig kicsi az esély babára.
2011. dec. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Inzulin 7,65, a vércukor terheléses 5,9
2011. dec. 8. 16:03
 9/12 Manka68 ***** válasza:

Öööö..

Nem teljesen értem az értékeidet. A 0 perces inzulinod 7 és a 120 perces 65? Vagy 7,65 a 0 perces?

Mindenesetre ha a 120 percesed 65, akkor az nem jó eredemény, IR a javából. És ha ez friss lelet, akkor még sokat kell diétázni, mozogni és szedni a metet ahhoz, hogy ez beálljon normálisra. Tartod egyébként a diétát?

2011. dec. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az 0 perces 7,6

a 120 perces 5,9

2011. dec. 9. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!