Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb egyetem alatt szülni, vagy még kivárni azt a 3-4 évet mire befejezem?

Figyelt kérdés
Én egy 22 éves egyetemista vagyok. Nagyon szeretnék már kisbabát a párommal, csak azért aggódok, hogy be tudom-e majd fejezni az egyetemet és tudni fogok-e még tovább tanulni. Előre is köszönöm segítségeteket!
2011. dec. 8. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha tervezhető a dolog, és nem véletlenül csúszik be, akkor szerintem jobb megvárni a tanulmányok befejezését.
2011. dec. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia

én mindenképpen várnék amig befejezem az egyetemet, elhelyezkednék, és 2-3 év munkával töltött év után vállalnék babát.

22 évesen még vígan élném a diák életem, biztosan nem kötelezném el magam egy babával.


Egy baba 24 órás műszak, nem lehet kikapcsolni.

2011. dec. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell mérlegelni. Nagyon sokan bevállalják a gyereket a főiskolás / egyetemi évek alatt, és meg tudják csinálni. Viszont arra is van példa, hogy félbehagyják a tanulást, és később sajnos már nem folytatják vagy fejezik be. Ha úgy érzed, lesz segítséged (szülő, barátnő stb.) a babával, akkor szülj. Segítség nélkül nagyon nehéz végigcsinálni.
2011. dec. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp megéri kivárni az egyetemet. Az egyetem gyerek nélkül is elég nagy munka. Van egy csoporttársam, akinek tavaly született kisfia. Az elején úgy volt vele, hogy mellette csinálja az egyetemet, de muszáj volt halasztania egy évet, mert nem tudta összeegyeztetni, hogy előadásokra is járjon, vizsgázzon, közben meg etetés, pelenkázás, stb. Persze ha már kicsit nagyobb a gyerek már megoldható a kettő együtt, de egy kisbabával csak úgy lehet átvészelni az egyetemet, ha van egy nagyszülő, vagy van pénz dadusra, aki vigyáz rá addig, amíg előadásokon vagy, bár azt nem írtad, hogy a párod is egyetemista-e.
2011. dec. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy barátnőm szült egyetem mellett, csoporttársam. Vizsgaidőszakban ezerszer elmondta, hogy ki volt az a hülye, aki azt mondta, hogy lehet babával egyetemet végezni?!

Ez persze azért túlzás, ő is befejezte, de tény, hogy nehéz. Egy babával foglalkozni, éjszaka kelni hozzá, más.


És a jövő, gondolom, munkatapasztalatod nincs, így hiába leszel diplomás, gyerekkel még gyakorlattal is nehezebb elhelyezkedni, nemhogy egy friss diplomával, tapasztalat nélkül.

Te tudod, de ezeket mérlegeld.

2011. dec. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon szeretnétek, akkor szülj. Be lehet fejezni levelezőn is. Nővérem így csinálta, és sikerült neki.
2011. dec. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha egyetem alatt szülsz és a babázás mellett kéne tanulni, örökkélelkiismeretfurdalásod lesz, hogy nem foglalkoztol eleget a kisbabával, vagy hogy nem tanultál eleget. Szerintem a 2 együtt nagyon nehéz,én biztosan várnék.
2011. dec. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!