Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A Merckformin mellékhatásaként...

A Merckformin mellékhatásaként jelentkező hasmenést hogyan lehet megszüntetni? Van erre valami ötletetek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 8. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem fél év után is ment a hasam, nem napi szinten, de minden másnap. Amikor ellenörzésre mentem, az orvos azt mondta, már el kellett volna múlnia, ezért másféle merckformint írt fel. Nemrég szedem, de ettöl nincs hasmenésem.
2011. dec. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én most kezdtem szedni pár napja, de nagyon kellemetlen ez a hasmenés. És így amikor beveszem, ki sem tudok mozdulni itthonról:(
2011. dec. 8. 17:12
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem más gyógyszer mellékhatásaként ment a hasam és a doki azt tanácsolta egyek joghurtot és akkor nem fog.

Bejött a tipp, megpróbálhatod hátha bejön neked is.

2011. dec. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elsö vagyok. Mennyit kezdtél el szedni? Mert fokozatosan kell felépíteni, elkezdeni fél szemmel este, ha azt megszoktad, akkor reggel és este fél szemet, és így tovább. Én azért ki bírtam mozdulni itthonról.
2011. dec. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én egy szemet kezdtem el szedni, nem felet. A Doki mondta, hogy egyesével kezdjem, aztán majd 2 naponta. Megpróbálom akkor a joghurtot, Aktiviat vettem, szerintem az jó lesz.
2011. dec. 9. 08:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Kétnaponta emeled az adagot? Az gyors. Nekem két hét kellett, mire emelhettem az adagot.
2011. dec. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát most úgy van, hogy még csak 4 napja szedem, egyesével. Majd egyhét után már kettőt veszek be naponta. Legalábbis a doki ezt mondta, hogy így csináljam. De nem tudom hogy lesz,mert most is nagyon rosszul vagyok a reggeli adagtól. Nem tudom mi lesz, ha már kettőt kell majd bevennem:(
2011. dec. 9. 10:17
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor emelj csak adagot, mikor már nincs mellékhatása és ha nagyon nem bírod, akkor felezd le a gyógyszereket és úgy emeld. A hasmenés egyébként normális ennél a gyógyszernél, idővel el fog múlni. Én legalább 3 hetet kínlódtam vele. Ha így sem szűnne meg, akkor gyógyszert kell váltani, mert van, aki nem bírja.
2011. dec. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oké. Köszönöm szépen a tanácsot! Remélem azért hamarosan enyhülnek a tünetek, és jobb lesz. Köszi mégegyszer:)
2011. dec. 9. 11:38
 10/10 anonim válasza:

Sziasztok!


Látom, hogy régi a téma, de engem most speciel ugyanez gyötör mint a kérdezőt. 2 hete kezdtem szedni MF 850-et. Napi 2x1 lenne az adag, de még nem jutottam el odáig, hogy be tudja venni ezt, 1,5 tablettát szedek 3x elosztva. De iszonyú a hasmenés. A fájdalomhoz már hozzászoktam, de kimozdulni se nagyon merek, 1,5 órára van a munkahelyem, kínszenvedés és félelem minden nap az utazás. Elmúlik ez egyszer a mellékhatás?

2014. jún. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!