Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Második (vagy többedik)...

Második (vagy többedik) terhességnél lehet mellfájdalom nélkül terhesség?

Figyelt kérdés

Régen mindig mellfájdalom előzte meg a menzit és mikor terhes lettem (kétszer is, de az első megszakadt), akkor is csak ez a tünetem volt. Viszont mióta szültem, azóta nincs menzi előtt mellfájdalom, bár nagyon sokáig szoptattam, nem tudom ennek van-e jelentősége. A lényeg, hogy most újra babát szeretnék és egy ismerősöm azt mondta, hogyha nem fáj a mellem, akkor tuti nincs baba. Van aki egy újabb terhességnél nem érzett mellfájdalmat? Persze még teszt előtt állok és tudom, hogy akkor lesz biztos a dolog, csak hát én is türelmetlen vagyok és nem akarok nagyot csalódni. Gondoltam, ha tényleg nem lehetek terhes ha nem fáj a mellem, akkor talán megnyugszom és várom a menzit, hogy köv. hónapban újra izgulhassak... :S

Más tünetem az első két terhességemnél sem volt és most sincs semmi.


2011. dec. 14. 09:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Az ismerősöd elég butaságot mondott. Az ilyesfajta tünetek sosem konkrétak, mindenkinél más és más, sőt egyénenként is eltérhet. Nekem 3 terhességem volt, és mindegyiknél más volt az első trimeszter. Nekem például a mellem egyiknél sem fájt, vagyis csak később kezdődött, úgy a 6. hét után. De mensi esetén sem szokott.

Úgyhogy ezekből nem igazán lehet jósolni, mert ki tudja mit jelez.

2011. dec. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nem ezen múlik.

Nekem a harmadikkal 10-11 hét körül kezdett el növekedni, feszülni még később.

Én 5 hónappal előtte hagytam abba a szoptatást, és a mellem még nem alakult vissza az eredeti állapotba.

2011. dec. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én 27 hónapig szoptattam és 1 éve hagytam abba. A cicim teljesen "eltűnt". Ezért nem tudom, hogy ennyire megváltozott volna a testem, hogyha terhes lennék, akkor is csak később jelentkezne mellfeszülés, vagy most nem is lehetek terhes, mert annak mindenképpen lennie "kell". Úgy értem, hogy "kell", hogy az első két terhességnél csak ebből gyanítottam, hogy terhes vagyok.
2011. dec. 14. 09:49
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első babánál azt hittem, szétszakad a mellem, annyira feszült. A másodiknál alig. Most várom a harmadikat, egyáltalán nem jellemző a mellfeszülés.

Minden terhesség más, ne foglalkozz az ismerősöddel, hülyeséget mondott. Lehet, hogy nincs baba a pocidban, de hogy ezt mellfeszülés hiányából nem lehet megállapítani, az tuti.

2011. dec. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Akkor egy halovány remény csak van azért.... Már csak a pénteket kell kivárni! Annyira, de annyira várom, hogy sikerüljön! :)
2011. dec. 14. 10:02
 6/9 anonim ***** válasza:

én is péntekre nem várom.3. babát szeretnék.

Az első 2 gyerekemmel szinte semmilyen tünetem nem volt,a hasam is fájt mintha megjönne,aztán csak nem..A melleim nem fájtak vagy feszültek,legalább is így utólag nem emlékszem rá,hogy ilyet tapasztaltam volna.Minden tünetem a 6-7.hét körül kezdődött.Szerintem ne hallgass az ismerősödre,ebből nem lehet ilyen következtetést levonni!

sok sikert,drukkolok!

2011. dec. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Szia!


Én szombatra nem várom illetve már nem tudom mikorra.Nov. 17-én volt utoljára mensesem és 25-28 naposak a ciklusaim. Az utóbbi 3 hónapban 25 napra jött meg.Ma járok a 27.napnál és még nem jött meg. Ami érdekes hogy nekem minden menses előtt napokkal előtte elkezd feszülni a mellem és nyomásra fáj.Most semmi mellfeszülésem nincs.Puffadt a hasam napok óta. Reggeli tesztem negatív, de nem adom fel amíg nem jön meg mert az előző terhességemnél is csak a 30-31.napon mutatta ki a teszt.Van még pár tesztem így minden reggel csinálok egyet amíg nem jön meg vagy pozitívat nem mutat.Neked szorítok és kívánom hogy babás legyél!Hanyadik napon vagy?Fel vagy puffadva illetve a hasad?Néha nem érzed a hasadon hogy meg fog jönni?

2011. dec. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást! :)

24. napon vagyok. Mióta szültem, össze-vissza jön meg, 22-30 nap között bármi lehet, de az utóbbi hónapokban olyan 25-26 napra általában megjött, talán már kezd beállni. De pl. 3 hónapja 24 napra jött meg.

Tünetem annyi van, hogy feszül a hasam alja, húzódik, mint mikor terhes voltam és kezdődött nőni a méhem. De ez a múlt hónapban is megvolt, félidőtől egészen a menzi előtti néhány napig. Most még mindig érzem. De nem bízok benne nagyon, mert múlt hónapban nagyon azt hittem, hogy sikerült és mégsem. :( Múlt héten mintha a mellem is érzékenyebb lett volna, de az is elmúlt. Már tesztelni sem merek péntek előtt, mert addig van remény, pedig ha jól számolom, akkor már ki kéne lassan mutatni, ha sikerült. Ovu-kalkulátorok szerint dec. 2-án volt ovum, mi nov. 29-én és dec. 2-án együtt is voltunk. Viszont a hasam feszülését csak dec. 5-e óta érzem, de azóta folyamatosan. Kislányt szeretnénk, ezért próbálunk "korán" együtt lenni, hogy a kislányok érjenek célba. De már azt sem bánnám, ha fiú, csak lenne már... Illetve egyáltalán nem bánom, ha fiú, csak jobban szeretnék a fiam mellé egy kislányt. :)

2011. dec. 14. 12:17
 9/9 A kérdező kommentje:
Csináltam reggel tesztet, egyértelműen negatív. :(
2011. dec. 15. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!